ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.60
Hodnoceno: 25x Prosím, ohodnoť práci

Krajina magie

Na voňavé, právě kvetoucí louce, kde tráva není zelená, nýbrž světle fialová jako orchidej, a v lehkém příjemně ochlazujícím vánku se příroda vlní a lechtá na holých nohou. Obloha bez jediného obláčku přechází od světlého východu až po nejtmavší odstíny modré na temném západě. V dáli se rozprostírá hustý les poskytující stín - úkryt před horkým letním sluncem. Tyrkysové listy zdravých a mohutných stromů mírně povlávají a na mnohých z nich sedí malá roztomilá stvoření. Jsou krásná, pokožku mají opálenou do hněda a zvědavé oči pátrají po okolí, zdali se nablízku nenachází vetřelec, jenž by je mohl ohrozit. Na sobě mají lehký šat utkaný z pavučin a všemu korunují vzorovaná křidélka, díky nimž se snadno zvednou do vzduchu. Víly.
Hlouběji v lese, na mechu měnícím své barvy podle množství světla, je do klubíčka schoulen malý tvoreček a pravidelně oddechuje. Nad ním stojí a hlídá ho jeho větší verze. Matka.
Zvedne hlavu jak vlk, který se právě chystá zavýt a z jeho hrdla vyšlehne pruh tmavě fialového ohně. Pokožka pokrytá rudými šupinami vysílá oslnivé odlesky na okolní kmeny a napíná se přes pevné svaly ukazující obrovskou sílu a nahánějící strach. Obrovskými, tvarem téměř netopýřími křídly víří vzduch a chrání své mládě. Dráče otevře očka, v nichž jediným únikem z nekonečně hluboké fialové je protáhlá, kočičí zornice.
Ještě o něco dále se skrývá malé lesní jezero. Hladina se již teď nádherně modře třpytí jako diamant, a to je to tu v noci ještě krásnější. Z vody sem tam vyskočí krásné mladé dívky s různě barevnými ocasy. Mořské panny se pyšní neodolatelným charisma, které ovšem nevyužívají ke svádění neopatrných chlapců a jejich zabíjení, jak se píše v bájích. Jsou jedněmi z nejčistších bytostí a nikdy nezkřivily nikomu vlásek.
Avšak vše má svou temnou stránku. A to i naše galaxie, naše magická sféra. Za vysokými štíty příkrých hor daleko na západ, za skalisky Mrtvých hor, ukrývá se doupě Temného prince. Tam vládne tma a zlo. Žijí zde krvelační skřeti, obři lačnící po strachu a smrtelně rychlí ptáci s kovovým peřím nasazující smrtelníkům do hlavy noční můry, ze kterých se budíme zpocení a s úzkostným pocitem.
To dokazuje jednu věc: Každá mince má dvě strany.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Danny Donna, 15.02.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krajina magieMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­