ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.98
Hodnoceno: 48x Prosím, ohodnoť práci

Krajina (2)

Když přijedete do Lásenice, dýchne na vás klidná atmosféra a čerstvý vzduch. Moje vesnice v sobě však skrývá i něco jiného. Její okolí tvoří krajina, kterou mám ze všech nejradši...

Je to krajina plná lesů, rybníků a pestrobarevných luk. Když se projíždím na kole, slyším šplíchání vody, šeptání lesů i tichý vítr. Nad celou krajinou se vznáší usměvavá tvář slunce, která sem přináší jasné a tolik vítané světlo. Rozzáří louku a i krajina se díky němu zelenavě prosvětlí. Vše mi připadá jak brána do jiného světa, v níž zpívají ptáci a vše je obdařeno láskou mezi zvířaty.
Když jezdím krmit k rybníkům, vždy si v takové přírodě odpočinu. Jsem daleko od lidí i všech starostí. Na hladině se odráží můj obraz a vítr jej vesele rozhání po vodní ploše. A ryby vědí, že jsem to já.

Nejraději pozoruji, jak se zde mění roční období.
Když přijde jaro, poslouchám, jak se potok probouzí.
V létě zase zpravidla svítí slunce a na modré hladině rybníka se odráží stín stařičké vrby, která roste u břehu. Louky, rozprostírající se po celém okolí, zezelenají a jsou posety milióny rostlin různých barev i velikostí.
Na podzim prší listí a lesy si šeptají.
A když nastane zima, ve vzduchu poletují sněhové vločky jako bílí motýli a potok není pod ledovým sáčkem paní Zimy skoro ani vidět.

Krajino, doufám, že tady budeš stále a že budeš mít více takových obdivovatelů, ke kterým patřím i já. Snad tvé kouzlo najdou stejně jako já...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Radek Němec, 18.12.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Krajina (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­