ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.34
Hodnoceno: 91x Prosím, ohodnoť práci

Kraj mých snů

Nevím, které místo na Zemi je nejkrásnější, ale důležité je to, že vím, jaké je nejkrásnější pro mě.
Je to místo, kde na břehu stojí vysoké kamenné stavidlo, hledící vdál na vodní plochu rybníka, stojí tak majestátně, jako by mu vše kolem patřilo, mohutné vrby, rákos, tráva, pole, prostě vše až do posledního zrnka písku. Přijde mi, že jen já jsem poctěna tím, že na něj mohu vstoupit, posadit se a pověsit své bosé nohy volně dolů po jeho zdi. Slunce se již krčí za obzorem, jen několik paprsků vyslalo po vodě, aby mi dělalo i v posledních minutách společnost.
Vidím, jak drobná těla lysek vzdorující malím ale silným vlnám si náhle povšimla mé přítomnosti a blíží se ke mně v očekávání, že mi v kapse uvízl kus něčeho dobrého! Často si sem chodím číst nebo si jen vyčistit hlavu od rozmarů okolního světa, poslouchat šepot listů, cvrkot i plácání se větví o hladinu.
Naposled sejdu k vodě, položím dlaň na rozehřátý kámen a vyčkávám, až se jí sama dotkne, loučí se se mnou a já zase s ní. Rozhlédnu se naposledy po kraji mých snů a spokojeně odcházím.
Nazývám jej krajem mých snů, jelikož je doopravdy jen můj, to se jen tak nezmění.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ester, 03.05.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kraj mých snůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­