ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.95
Hodnoceno: 169x Prosím, ohodnoť práci

Kouzlo lesa

OSNOVA:

I.Nejoblíbenější místo
II.1. Rybník
2. Kouzlo lesa
3. Odvrácená tvář lesa
III.Les

Mezi má nejoblíbenější místa patří krom mé postele i les. Možná proto, že v dnešní chaotické době jen těžko nalézám kout, kde si opravdu odpočinu. Už jako malé dítě mě omámil svým tajuplným klidem a nezapomenutelnou atmosférou.

Nejlépe se cítím v lese nedaleko mého domova, kde jsem objevila malý, avšak zvláštní rybník. Jeho průzračná hladina se blyští, i když na první pohled je zřejmé, že má bahnité dno. Slunečný jas dodává nejen rybníku, ale i celému okolí nepřekonatelnou sílu a svěžest. Kolem kamenitého břehu rostou tmavé kosatce a místy lze spatřit i kvetoucí lekníny, které otevírají svá nevinná poupata k blankytné obloze.

Zpěvní ptáci zde zpívají svou vábivou melodii, jež se rozléhá po širém okolí jako dílo opravdových umělců. Vzduch, čirý jako sklo, voní po jehličí, čímž mu dodává ještě větší kouzlo.

I v lese jsem nalezla jeho odvrácenou tvář. Zde se koruny stromů splétají a tvoří jakýsi věčný kryt před prudkými paprsky světla. Vše kolem působí tajemně až strašidelně. Zatuchlý vzduch se těžce dýchá. Člověk musí mít odvahu, aby se těmito končinami mohl prodírat, neboť po sebemenší cestě či pěšině není ani památky. Při chůzi překáží polámané klestí a chůzi znepříjemňují mělké bažiny.

Všechny úkazy lesa mi dodávají svým opojným nádechem, vyzařující sílou i tajemností chuť do života. Se zatajeným dechem obdivuji vytrvalost a moudrost stromů, které po staletí ochraňují lidi a slouží jim. Neexistuje pro mne nic tak pozoruhodného jako les. Při pohledu na něj jsem nucena jej prozkoumat, neboť skrývá ta nejtajnější místa a zákoutí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Buginka, 26.02.2009

   
­­­­

Slohová práce Kouzlo lesa ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kouzlo lesaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­