ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.35
Hodnoceno: 54x Prosím, ohodnoť práci

Kouzelný les

Rozespalé slunce, vykukujíc zpoza mraků, mě probouzí a láká, abych tu krásu svěžího rána viděl na vlastní oči. Už od prvního okamžiku nelituji. Zničehonic začne do mého těla proudit nepopsatelná energie, která mi vyvolá radostný mráz po zádech.
Klesající cesta urychluje moji jízdu a já tak můžu vnímat voňavý, čerstvý vzduch, jenž bičuje můj nos, i vítr, který mi zpívá veselou písničku. Uprostřed cesty vidím něco překrásného. Stromovou bránu, jež otevírá hranice jiného světa.

Opatrně a přitom s úžasem vstupuji do lesního království. V tom okamžiku se mi v hlavě probudí všechny pozitivní myšlenky. Začínám si všímat veškerých maličkostí, které mě svou krásou naprosto okouzlí. Pozoruji, jak křišťálová rosa vesele pobíhá a skáče z listů na list. Nade mnou tančí stromy, připomínající tajuplné víly. Mezi korunami stromů se snaží protlačit paprsek světla jako šicí jehla bavlněnou látkou. Slunce si hraje na malíře. V očích se mi najednou odráží tolik barev, že to chvilku vypadá, jako kdyby spustil barevný ohňostroj. Ptáčci na obloze se mezi sebou honí a dohadují se. Sundám si boty a cítím, jak mi tráva olizuje chodidla. Nedaleko slyším šplouchající potůček, který se plazí dál do hloubi lesa. Po chvilce si lehnu a nechám se unášet sny a fantazií.

Cítím se bezstarostně, svobodně a volně, jako kdybych byl v pohádce. Tento les je pro mě místem, ke kterému se vracím, abych vyčistil mysl a načerpal novou sílu do života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frogy, 24.01.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kouzelný lesMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­