ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.60
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Kouzelný les (2)

Procházím se po úzké pěšince mezi stromy a připadám si jako v pohádce. Pod nohama mi tiše praskají větvičky a já vdechuji svěží vzduch, který s sebou nese vůni borové mízy a jehličí.

Najdu si malou mýtinku, kde se posadím a sleduji větve vzrostlých stromů, jestli neuvidím malého ptáčka či neposednou veverku. Říkám si, jak je krásné být sama, teď a tady. Na malou chvíli se položím do mechové peřinky a usnu.

Rozejdu se někam hlouběji, mimo vyšlapanou cestičku, a uslyším příjemný kolébavý hukot potůčku. Dosednu na kamenný břeh a ponořím nohy do vody. Plavou kolem mě malé rybky, jež přes průzračnou hladinu se zájmem pozoruji. Dívám se na svůj odraz na vodní hladině a jako v zrcadle zkoumám stromy tyčící se nade mnou. Jsou zdravé, silné a všechny místní obyvatelé si na nich rádi hrají.

Opět se cítím jako na začátku. Nedokáži se přinutit vstoupit ani odejít. Vím však, že les je kouzelný i bez nadpřirozených jevů nebo bytostí a nikdo jeho magii nedokáže zničit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kouzelný les (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)