ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.60
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Kouzelný les (2)

Procházím se po úzké pěšince mezi stromy a připadám si jako v pohádce. Pod nohama mi tiše praskají větvičky a já vdechuji svěží vzduch, který s sebou nese vůni borové mízy a jehličí.

Najdu si malou mýtinku, kde se posadím a sleduji větve vzrostlých stromů, jestli neuvidím malého ptáčka či neposednou veverku. Říkám si, jak je krásné být sama, teď a tady. Na malou chvíli se položím do mechové peřinky a usnu.

Rozejdu se někam hlouběji, mimo vyšlapanou cestičku, a uslyším příjemný kolébavý hukot potůčku. Dosednu na kamenný břeh a ponořím nohy do vody. Plavou kolem mě malé rybky, jež přes průzračnou hladinu se zájmem pozoruji. Dívám se na svůj odraz na vodní hladině a jako v zrcadle zkoumám stromy tyčící se nade mnou. Jsou zdravé, silné a všechny místní obyvatelé si na nich rádi hrají.

Opět se cítím jako na začátku. Nedokáži se přinutit vstoupit ani odejít. Vím však, že les je kouzelný i bez nadpřirozených jevů nebo bytostí a nikdo jeho magii nedokáže zničit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Michaela K., 06.05.2021

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kouzelný les (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­