ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.38
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Kouzelné údolí

Mezi má nejoblíbenější místa již od dětství patří postel a les. Jsou to jediná místa, ve kterých si dokážu opravdu odpočinout.
V lese mě nikdo neruší a je tam božský klid. Jen ptáčci prozpěvují vábivou melodii, větřík jemně pohupuje se stromečky a v korunách stromů skáčou veverky z jedné větve na druhou. Nadechnu se a ucítím silnou vůni smrků a nově narostlých hub.
Jednoho dne mě opět přepadl smutek, a tak jsem se rozhodl načerpat energii z lesa.

Jehličnaté stromy tvořily jakousi bránu, přes kterou sluneční paprsky nemohly proniknout. Les na mě působil tajemně, chvílemi až strašidelně.
Když jsem vyšel do mírného kopce, rozzářily se mi oči, jelikož mi příroda najednou nadělila obrovský výhled na celou vesnici a její okolí. Slunce na mě svítilo svými hřejivými paprsky, jejichž teplotu větřík mírně chladil, což dohromady tvořilo báječnou kombinaci. V tomto místě jsem byl poprvé, často jsem jen došel nedaleko odsud, ale nikdy jsem si té krásy nevšiml. Najednou jsem ucítil lítost, že jsem toto místo nepoznal již dřív, a možná, kdybych ho nepoznal vůbec, bylo by to lepší. Nemusel bych tuto lítost nikdy zažít.
Vtom začalo pršet a já musel rychle utíkat domů a toto kouzelné údolí se mi již nikdy nepodařilo spatřit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sirsirius, 12.02.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kouzelné údolíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­