ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.83
Hodnoceno: 133x Prosím, ohodnoť práci

Kouzelná příroda

Příroda skrývá nespočet pokladů a rozmanitých tajemství.

Jednou odpoledne setrvávám před alejí rozkvetlých smrků a modřínů. Procházím klikatou cestičkou pokrytou spoustou opadaných větviček. Přede mnou se objevuje nemalé převýšení, ale po jeho zdolání se mi naskytne pohádkově krásná podívaná. Shlížím na rozsáhlou plochu pokrytou vodou, malebný rybník, jehož hladina má smaragdově zelenou barvu a v letních měsících bývá pokryta spoustou nebesky bílých leknínů, dávajících tomuto místu nádech čar a kouzel. V hlubokém rybníku vidím několik hravých rybek s opatrujícím pantátou sumcem. Nad jeho hladinou se prohánějí nezadržitelnou rychlostí vážky a vedle v trávě zápolí šnek s hlemýžděm.

Rozhlédnu se a spatřím rozkvetlé louky se spoustou zeleně a omamně vonícím kvítím, jež je v zajetí čiperných včeliček, co tu zrovna vykonávají svou veledůležitou práci. Pokračuji dál ušlapanou cestičkou obklopenou stařičkými břízami. Březovým hájem směřuji až k louce, která vždy září všemi barvami. Cestu mi krátí burácející potůček, táhnoucí se snad až na konec světa. Tu a tam proletí kolem mé hlavy půvabní motýlci.

Posléze odkrývám divotvorné místo s líbivou vůní jehličí. Nacházím zde studánku s průzračně čistou vodou. Jenže při prvním doušku tohoto ledového pokušení mne zamrazí v zádech. Odpočívám na vrzající lavičce a jen mlčky pozoruji krásu kolem sebe. Opodál lpí vykotlaná vrba, tančící ve vichru ladnými krůčky v líbezných tónech ptačích virtuózů.

Pak si všimnu slunce, které již zapadá za obzor a ubírá se k odpočinku. Pomalu, ale jistě se začíná smrákat a celá širá krajina už pomaloučku dřímá a mne nezbývá nic jiného, než se vrátit lesní pěšinkou zpátky domů a uchýlit se k příjemnému spánku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nicolas, 17.11.2009

   
­­­­

Slohová práce Kouzelná příroda ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kouzelná přírodaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­