ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.41
Hodnoceno: 249x Prosím, ohodnoť práci

Když se podívám z okna...


OSNOVA:

  1. Paradox života ve městě
  2. Jeden vedle druhého
  3. Nutná silniční doprava
  4. Skotačící děti


Když já pohlédnu z okna, nevidím čistotou jiskřící se potůček, nevidím vůbec žádný. Ani do nebe sahající hory, louky, pole nebo lesy. Platím daň za život ve městě, kde mám všechno na dosah ruky. Tedy kromě přírody. A tak pohled z mého okna vypadá zhruba takto:

Jako první vás zaujme obrovský panelový dům, stojící přímo před vámi. Později si všimnete, že napravo i nalevo jsou další dva. Se stovkami svých očí na vás koukají dny i noci. Nikdy nezavřou úplně všechny. Mezi bratry paneláky občas vykukuje bezmocný stromeček a stále nechápe, jak ta věc vedle něj mohla tak rychle vyrůst.

Při pohledu doprava spatříte jednu z městských tepen, jejíž krev mě v noci budí ze spánku. Na druhé straně čeká zlatý disk paprsků, až nastane ráno a probudí k životu zemské tvory.

Když mírně sklopíte zrak, spatříte ukrytý svět. Zde si hrají děti na pískovišti, lezou po stromech... Objevíte tu i několik žebrajících sýkorek. Uvědomíte si, že ta pravá krása se někdy skrývá mimo náš běžný obzor a pro její spatření musíte změnit úhel pohledu na svět...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anchese (Aneta Suchomelová), 02.11.2004

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Když se podívám z okna...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­