ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.96
Hodnoceno: 117x Prosím, ohodnoť práci

Kde se cítím nejlíp

Je mnoho krásných míst, tak čistých a nádherných, kde bych se mohla cítit dobře, ale je jen jedno, kde se cítím tak svá a kde mohu dát průchod své fantazii. Vím, že to zní možná divně, ale to místo není nikde na zemi, nikdo o něm neví. Jenom já. Návštěvuji ho často v noci a proklínám ráno, kdy se musím probudit. Je to právě sen, ta nejkrásnější část dne.
Zavírám oči. Sen se stává skutečností. Cítím zimní vánek proudící okolo mne a vznášející listy nad křišťálovým potokem. Okolo stojí urostlé duby, které svou velikostí dávají najevo, že právě ony tady vládnou. Nad hlavou mi lítají žlutí motýlí nebojící se přeletět dokonce i mezi hustými větvemi dubu. Jdu dál ponořená v myšlenkách a poslouchám všechno okolo mě. Různí ptáci zpívají ty nejmilejší melodie. Dokonce i něco tak normálního a banálního jako chřastění větví a šumění listí muže být to nejlepší pro mé uši. Nakláním se nad potokem, pomalu, abych nevyplašila malé rybky, a snažím se zachytit svůj odraz. Jenže ten mizí tak rychle, jak se objevil, vlny ho odnášejí dál a já zpozoruji něco, co jsem předtím neviděla. Přesně mezi dvěma duby se objevilo pro mě nejnebezpečnější zvíře, ale přesto i nejkrásnější. Velký, šedý vlk. Brzy pochopím, že je na čase můj sen opustit. Otvírám oči a už se těším, kdy se do svého snu ponořím znovu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: evka, 10.01.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kde se cítím nejlípMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­