ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.74
Hodnoceno: 61x Prosím, ohodnoť práci

Každý má svůj svět

Ve škole při hodině koukám z okna. Žiji si ve svém vlastním světě. Je jiný. Je krásnější než realita. Je to sen, který představuje to, jak bych chtěla, aby svět vypadal. Byl by plný zázraků, kouzel a krásy. Beze strachu. Jen čisté dobro. Všichni v něm jsou šťastní. Naslouchají svému srdci.

Mé myšlenky se mísí s realitou a před očima se mi utváří můj svět. Když zvednu hlavu vzhůru, vidím hvězdnou oblohu, natřenou krásnou namodralou barvou, která mi připomíná čisté moře. Ještě v dáli je vidět světlo. Jsem šťastná, spokojená. Všude okolo se rozprostírá příroda. Vítr se prohání mezi větvemi stromů a jemně šustí s listy. Král noci šplhá vysoko po žebříku z hvězd a slunce před ním utíká. Hrají si spolu na honěnou. Noční život začíná. Vše ožívá. Šumění vody má jednu směnu za druhou, bez odpočinku stále pracuje a nikdy mu nedojdou síly. Cítím vlhký vzduch, který mi připomněl letní zážitek z vody, kdy brzy ráno vylezete z oroseného stanu. Jemné princezny vody poskakují po trávě. V mém světě jsem v souladu s přírodou. Nádherné. Je to nádherné čisté zvíře. Pyšní se svými parohy. Nikam nechvátá. Nebojí se mě. Pomalu k němu přistupuji blíž a jsem si jistá, že neuteče. Nebojím se ho ani pohladit. Zvedám ruku. Koukám do jeho jasně třpytících očí. Vypadají klidně. Když se ho poprvé dotknu, jsem překvapená. Má tak jemnou bílou srst. Je vysoký a silný. I přestože mě vyděsí nečekaný cvakot, který je doplněn chraptivým vrčením, on je stále klidný. Proč? Je to snad proto, že ho nikdo neloví. Je si vědom, že je v bezpečí. Je natolik klidný, že neslyším ani jeho klidně bušící srdce...

V mém snění mě přeruší velký šíp, jenž vystřelila učitelka po tom čistém zvířeti. Všimla si, že nedávám pozor a snaží se mi vymyslet otázku, na kterou nedokážu odpovědět.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavla Doležalová/Dolli, 19.10.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Každý má svůj světMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­