ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.04
Hodnoceno: 28x Prosím, ohodnoť práci

Karanténa

Jedno slunečné odpoledne mi Zprávy prozradily, že se chystá na návštěvu Karanténa. Já, celá divá, jsem to hned běžela rozhlásit po domě. Malá hnědovláska Karanténu neznala, a tak byla zmatená. Zato Chlupatá koulička měla radost, že bude mít všechny svoje lidičky jen pro sebe. Radostí, a poměrně zuřivě, vrtěla huňatým ocáskem, který načančával její sněhově bílou vlnu. Vládci našeho domečku nevyjádřili svůj názor, jen mlčky seděli na veliké fialové pohovce a snažili se zjistit od Zpráv detaily příjezdu. Můj názor nebyl úplně jasný, ale zdál se být pozitivní. Když přijela Karanténa, vstoupila s ní jakási záhadná vůně. Přesto jsme ji přivítali s úsměvem. Dokonce i ti, kteří se nejdřív zdáli být proti její návštěvě.

Už je to týden. Nebo dva? Já už ani nevím. Od té doby, co se Karanténa spřátelila se Školou, Čas utíká jak na běžícím páse a já se v tom všem ztrácím. Možná bych si někdy měla jít s tím Časem zaběhat. Třeba by mi to pak všechno bylo jasnější.

Kdyby vás zajímalo, jak to dopadlo s Karanténou, tak vám stručně odpovím. Už se u nás celkem zabydlela. Řekla bych, že se jí líbí výhled na kvítky skotačící na větvích magnolie. Nebo ten výhled na barevnou stráň? To se jí budu muset ještě zeptat. Každopádně se asi ještě nějaký ten čas zdrží, aby si vychutnala tu klidnou vůni našeho domova. Přece jenom voní líp než ta, se kterou přišla.

Karanténa odjede zpátky do svého minimalistického doupátka, dám vám zase vědět, co všechno se stalo. Třeba příště přijede k vám.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Rezi, 01.04.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
KaranténaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­