ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.48
Hodnoceno: 222x Prosím, ohodnoť práci

Jezero, strom, les a louka

Jaké je vaše oblíbené místo? To je asi pro každého z nás těžká otázka, ale dřív nebo později na ni každý člověk dokáže odpovědět.
Já jsem byla schopna odpovědět na ní po dlouhém hledání a přemýšlení, co je pro mne vlastně důležité. Po této době jsem na to přišla - mé oblíbené místo je u břehu kouzelného jezera pod velkým a starým dubem. Jen tam se můžu ponořit do světa fantazie, snů a neskutečných příběhů, které tak ráda čtu.
Teď vám budu líčit jeden z neopakovatelných dnů, který jsem strávila na tomto místě.
Právě jsem se probudila z krásného snu, ale nelituji toho, protože mohu jít k jezeru. Jdu se jen v rychlosti nasnídat, popřát ostatním dobré ráno a oznámit, že jdu ven. Beru si knihu, ve které se odehrává příbjeh z kouzelnického prostředí, takové miluji. Ještě se rozloučím a odcházím... Je slunečný den jako stvořený pro čtení v přírodě. Musím projít rozkvetlou a voňavou loukou; není sice moc velká, ale zato pohádkově krásná. Chvíli se tu zdržím a vychutnávám si svěží vůni, která mě obklopila. Ještě projdu kouskem lesa a jsem na místě, jsem tam, kde jsem chtěla být, u jezera. Pohodlně se posadím pod dub, který je jako vyňatý z mého snu. Dobře si ho pamatuji, zdává se mi o něm opravdu často. Rozhlížím se kolem sebe a jsem okouzlena krajinou, kterou vidím. Nevelké jezero je obklopeno rákosím a jinými křovinami. Voda v něm je modrozelená a ne moc čistá, ale neustále na mě působí uklidňujícím dojmem. Začínám si uvědomovat, že přestávám vnímat svět kolem sebe a ponořuji se do vlastních myšlenek. Zatřesu si hlavou, abych se probrala, otevřu si svou knihu a pomalu se topím do hlubin textu.
Vytrhla mě až zima, která se do mě dala a já si všimla teprve nyní, že se již ztmívá. Slunce se zklání za obzor. Zvedám se k odchodu a cítím smutek, neboť zítra odjíždíme. Kdo ví, kdy se sem opět dostanu.
Vracím se stejnou cestou, jakou jsem přišla a vychutnávám si poslední okamžiky, které zde trávím. Vždy se sem budu vracet ráda...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: yrrča, 08.04.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jezero, strom, les a loukaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­