ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Jednoho dne to slunce vyjde

Každý den jako by mi zmizel z dosahu existence. Potácím se prázdnými ulicemi nočního města s myšlenkou na lepší zítřek. Hodiny ubíhají, nacházím zde jen samotu a prázdnotu. Temnota kolem mě vrhá temné stíny a vytváří nepředstavitelné iluze.

Nemůžu tě najít. Tuším, že jsi někde u mě - tak blízko, ale zároveň tak daleko... Vidím tvůj úsměv, krásnější jak všechny divy světa, zářící oči, kterým se ani tisíce hvězd padajících z nebe nemohou vyrovnat.

Sám, ano, tak se v posledních dnech cítím. Naprosto odloučený od všech a od všeho. Ten pocit, když si stála ještě vedle mě, mohli jsme se objímat, jako kdyby čas byl nekonečný, minuty plynuly s tichou rychlostí a my nemuseli myslet na nic jiného než na chladný vánek podzimní rovnodennosti.

Věděl jsem, že to nastane. Nějaká zadní část mého mozku na mě pořád řvala, abych tě nepouštěl, abych zůstal s tebou. Já však odjel a osud si to na mě svými nejhoršími tresty vylévá.
Jediný den bez tebe je jako celá existence lidstva. Nekonečné hodiny zadumaný v myšlenkách potácím se každým dnem s pramenem naděje. Čekám, až to slunce, co kdysi mezi námi bylo, zase vyjde a já tě budu moci držet v náruči jak před posledním okamžikem, než jsi mi zmizela v ruchu velkoměsta.

Jsme propojeni, a i když nejsi u mne, stále vím, že jsi tu se mnou a ty víš, že já s tebou. A ani smrt mi nezabrání v tom, abych tě mohl udělat nejšťastnějším člověkem, jaký kdy žil.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adam Špatinka, 14.09.2020

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jednoho dne to slunce vyjdeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­