ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.46
Hodnoceno: 76x Prosím, ohodnoť práci

Jaro (2)

Jakmile otevřu okno, dýchne na mě vlahý vzduch prosycený vůní zmoklé půdy. V noci pršelo. Venku ptáčkové zpívají zamilované písničky a stavějí si hnízda. Obloha je jako vymetená, bez jediného mráčku, ospalé paprsky slunce pomalu zalévají ranní přírodu. Co se stalo? Ještě včera byla zima. Teprve teď jsem se pořádně probudila. Už vím. Přišlo jaro.

Vyjdu ven na zahradu. První jarní den je v plném proudu. Není divu, vždyť je skoro poledne. Slunce už dávno zahájilo svoji každodenní pouť po obloze. Ale i přesto ještě na čerstvé trávě zůstaly kapičky rosy jako perly navlečené na jemnou nitku. Sněženky stydlivě vykukují nad zem a jejich bílé hlavičky září v zelené trávě do dálky coby poslové dobrých zpráv. Zpráv o tom, že se rodí nový život, že se příroda probouzí. Přes silnici proběhl vystrašený zajíc, asi ho vyplašil některý ze štěkajících psů. Napučené stromy již brzy začnou kvést, stejně tak tulipány a narcisy. Bude slyšet bzukot pilných včel, teď ještě schovaných ve svých úlech. To potom bude barevná krása!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Radka Butu, 17.04.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaro (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­