ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.92
Hodnoceno: 60x Prosím, ohodnoť práci

Jak krásná může být noc na vesnici

Slunce zapadá, v lese už panuje ohromující klid. Všechna lesní zvěř se poddává spánku. Krásná to chvíle, když celý les najednou utichne.

Je ovšem škoda, že to samé se nedá říci o naší vesnici. Dívám se z okna, na ulici to stále vypadá, jako by kostelník odzvonil dvanáctou a všichni se s plnými břichy po obědě vydali ven na procházku.
Spousta lidí v naší vesnici chodí spát na můj vkus dosti pozdě. Je ale pravda, že já zavírám oči hned, jak spolknu poslední sousto od večeře...

Nejzajímavější částí noci je druhá hodina ranní, to se totiž vždy vzbudím ze spánku se zvláštním pocitem jít ven a úžívat si všeho, co nám noc připraví.

Když se z pokoje přiblížím k otevřenému oknu, vnímám pouze ticho, jež občas přeruší práskání pouličních lamp. Skutečně krásný a jedinečný pocit! Cítím se, jako by mě tma pohltila a já byl úplně sám na celém světě. Nadechnu se čerstvého nočního vzduchu z plných plic a dívám se, jak lehce třpytivý vydechnutý vzduch mizí pod rouškou měsíce.

Jak já bych chtěl, aby tento pohled na svět trval navždy. Bohužel i ten nejkrásnější zážitek musí skončit, a tak mi nezbývá nic jiného, než čekat na další noc, kdy se opět poddám té nekonečně snové noci.
Jen já a noc.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Radim Hutník, 09.04.2017

­­­­

Slohová práce Jak krásná může být noc na vesnici ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak krásná může být noc na vesniciMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­