ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.30
Hodnoceno: 73x Prosím, ohodnoť práci

Hvězdné nebe nade mnou

V dnešní uspěchané době, kdy se každý kouká jen pod své vlastní nohy, popřípadě se otáčí zpět a hledá zadní vrátka, jsem zvedla hlavu.

Byl obvyklý zimní den. Vracela jsem se domů kolem páté. Už se setmělo, pouliční lampy osvětlovaly rozježděný špinavý sníh na silnici.
Každý další nádech mrazivého vzduchu jako by vytvářel silnější a silnější ledovou krustu na mém mozku. Mráz mě štípal do obličeje a do vlasů mi padal mokrý sníh.
Zastavila jsem se přede dveřmi, sundala si školní tašku a zkřehlými prsty začala pátrat po klíčích. Nemohla jsem je najít. Už mi byla opravdová zima. Zvedla jsem hlavu k nebesům a chtěla zakřičet: "Jestli tady umrznu, máte mě na svědomí!" Ale už jsem to nestihla. Něco mě zasáhlo. Byly to hvězdy...
Přes všechen světelný smog zářily tak jasně. Byla to nádhera. Celým tělem se mi rozlil příjemný hřejivý pocit. Zapomněla jsem na to, že je mi zima, že mám hlad a že ještě nemám hotové úkoly. Prostě jsem tam seděla a zírala.
Člověk je tu přece od toho, aby obdivoval krásu...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: okurka, 30.08.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hvězdné nebe nade mnouMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­