ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.62
Hodnoceno: 60x Prosím, ohodnoť práci

Horští velikáni (2)

Ocitáme se v Alpách, rozhodli jsme se poznávat alpskou krajinu. To co jsme viděli, nám vyrazilo dech. Horští velikáni tam stáli celí bílí. Byli až neskuteční, a přece na dosah ruky. Byli mohutní, rozeklaní, odolávajíce sta a sta roků náporům větru a vichřicím. Připadala jsem si jako mravenec. Vypadá to, jako by si mezi sebou povídalo několik staříků, ošlehaných větrem, kteří jsou stále plni života.
Ráno, když jsme spatřili zlatý kotouč nad vrcholky, stoupajíce dále na oblohu, jsme se náhle cítili blaženě. Krajina se probouzela, zvířata hledala něco k jídlu, obrovská hejna ptáků se shromažd'ovala na polích. V lesích to jen vřelo.
Žhavý kotouč se ustálil vysoko na obloze. Je poledne. Hory jsou posety diamanty třpytící se v odrazu slunce. Sníh je jako bílá peřina pokrývající rostlinky uložené k spánku.
K večeru přichází král Noc. Jeho černý plášť posetý svítícími hvězdami pomalu spadá na krajinu. Velikáni Evropy se dali k spánku. Jejich srdce zpomaluje, všude je ticho, vše spí. Klíží se nám oči, král Noc nás uspává.
Ve spánku vidím ten krásný den ještě jednou. Další den byl stejný, ale ten včerejší byl přece jenom v něčem jiný. Měl své kouzlo. Na tak nádherný den nikdy nezapomenu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Yveta Stiskálková, 09.12.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Horští velikáni (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­