ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 44x Prosím, ohodnoť práci

Do srdce temnoty

Během mého života jsem navštívil již mnoho nejrůznějších míst, avšak jen málo z nich ve mně vyvolává pocit, který mě na toto místo stále přitahuje, a zároveň se děsím toho, že ho znovu navštívím. Místo, o kterém mluvím, je půda mých prarodičů.

Vždy, když otevřu staré těžké dveře, jež vydávají zvuk připomínající úzkostné naříkání starého stromu v pralese, doléhá na mne tajuplný pach této místnosti, jenž jako by mě chytil za nos a táhl dovnitř. Skrze miniaturní střešní okna na mě proudí tlumené sluneční paprsky, které mne šimrají na tváři. Po obou stranách půdy se rozvaluje nespočet nejrůznějších starožitností, krabic a dávno zapomenutých hraček mého tatínka, jež mlčky touží po dávné dětské lásce a pozornosti. Na stěnách visí nejrůznější obrázky a fotografie z minulého století, které ve mně probouzí představy o mých předcích, snažících se mi něco sdělit nebo se mnou promluvit. Tato skutečnost je pro mě mnohdy vzrušující, ale zároveň z ní mám husí kůži. Každým krokem či pohybem se rozvíří oblak prachu, vznášející se a znovu klesající k zemi jako sněžné vločky. Na konci místnosti se pyšně tyčí mohutná skříň, pokrytá honosnou vrstvou pavučiny, jež vypadá jako svatební závoj sněhové královny. Tento dokonalý závoj z pavučiny se rozprostírá nejen na skříni, nýbrž na většině věcí a téměř ve všech zákoutích půdy. Představa o tom, kolik tvůrců této pavučiny se zde skrývá, ve mně vyvolává pocit úzkosti a strachu.

Na druhou stranu má toto místo své kouzlo a je pro mě jakýmsi zdrojem historických vědomostí, dávných vzpomínek nebo zapomenutých věcí, s nimiž zde trávím klidně i dlouhé hodiny.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Paranoya, 16.02.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Do srdce temnotyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­