ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.52
Hodnoceno: 23x Prosím, ohodnoť práci

Dívám se, dívám

Je letní podvečer a já sedím na nejvyšším místě v okolí. Dívám se kolem sebe, stále nacházím již několikrát nalezené krásy, ale pořád nechápu, proč mě vždy tento pohled tak uklidní a uvnitř mého já udělá "velký úklid".

Tady člověk nepočítá čas na minuty a vteřiny, jako to dělají lidé ve všedním životě. Ani se tu nesčítají kapky z infuzí jako v nemocnici pacienti. Zde se čas měří na okamžiky, které vezmou návštěvníkovi dech.

Když je jasno, vidím odsud i nejvyšší bod našeho státu - Sněžku - kde jsou nepatrné zbytky sněhové pokrývky spíš výsměchem létu, které pomalu, ale jistě přebírá nadvládu.

V mém nejbližším okolí se nacházejí hlavně pole, louky a malé vesničky. Vypadá to neskutečně, když máte všední životy lidí jako na dlani. Všichni někam či za něčím stále chvátají a přitom cílem jejich cest je konec, před kterým vlastně utíkají.

Krásou krás je ale rybníček, jenž se za této situace, kdy slunce na nebi vyčarovalo uklidňující ukolébavku v podobě barevného nebe, stává okouzlujícím. V takové chvíli nevím, co dříve sledovat. Tohle je uchvacující souhra, možná i hříčka přírody.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Miška, 18.11.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dívám se, dívámMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­