ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Distanční ráno

Zadání
Napište krátké líčení, ve kterém využijete tyto jazykové prostředky:

  1. slunce se probudilo do třpytivého rána
  2. kmen se přizdobil drobnými vločkami
  3. vítr zpíval v korunách stromů
  4. potok pospíchal přes kameny
  5. usilovně drží loňské uschlé listy
  6. mráz namaloval do oken obrazce

Do uší ho bodal pronikavý zvuk drnčící cihly, která zvonila dřív, než si představoval.
"Zatracený krám!"
Oči se snažily zpracovat co nejvíce informací, mozek ale nespolupracoval. Jeho čilé tělo se probudilo dříve než mysl. Postel ale ne a ne pustit. Držela ho svou silou, jako strom usilovně drží loňské uschlé listy. Nakonec se silou vůle zvedl a došel k oknu, aby zjistil, co příroda přes noc vykouzlila.

Mráz namaloval do oken obrazce jako nějaký troufalý malíř, proto toho nemohl moc vidět. Přesto spatřil, že se slunce zrovna probudilo do třpytivého rána a obrazce na okně začínají mizet. Naskytl se mu pohled na nádherné kreativní představení: Kmen se přizdobil drobnými vločkami, potok pospíchal přes kameny, vítr zpíval v korunách stromů, čiperní ptáčci poskakovali po zamrzlé půdě.

To vše ještě spatřil, než si uvědomil, že mu za chvíli začíná distanční výuka. Rychle běžel k mlčící cihle, aby s nadšeným výrazem sledoval a poslouchal dění na obrazovce. Každé ráno.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: mrtaf, 27.04.2021

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Distanční ránoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­