ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.29
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Distanční ráno

Zadání
Napište krátké líčení, ve kterém využijete tyto jazykové prostředky:

  1. slunce se probudilo do třpytivého rána
  2. kmen se přizdobil drobnými vločkami
  3. vítr zpíval v korunách stromů
  4. potok pospíchal přes kameny
  5. usilovně drží loňské uschlé listy
  6. mráz namaloval do oken obrazce

Do uší ho bodal pronikavý zvuk drnčící cihly, která zvonila dřív, než si představoval.
"Zatracený krám!"
Oči se snažily zpracovat co nejvíce informací, mozek ale nespolupracoval. Jeho čilé tělo se probudilo dříve než mysl. Postel ale ne a ne pustit. Držela ho svou silou, jako strom usilovně drží loňské uschlé listy. Nakonec se silou vůle zvedl a došel k oknu, aby zjistil, co příroda přes noc vykouzlila.

Mráz namaloval do oken obrazce jako nějaký troufalý malíř, proto toho nemohl moc vidět. Přesto spatřil, že se slunce zrovna probudilo do třpytivého rána a obrazce na okně začínají mizet. Naskytl se mu pohled na nádherné kreativní představení: Kmen se přizdobil drobnými vločkami, potok pospíchal přes kameny, vítr zpíval v korunách stromů, čiperní ptáčci poskakovali po zamrzlé půdě.

To vše ještě spatřil, než si uvědomil, že mu za chvíli začíná distanční výuka. Rychle běžel k mlčící cihle, aby s nadšeným výrazem sledoval a poslouchal dění na obrazovce. Každé ráno.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Distanční ránoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)