ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.08
Hodnoceno: 26x Prosím, ohodnoť práci

Déšť (3)

  • líčení s prvky zamyšlení

Ten vlhký vzduch, naplněný vůní všech okolních stromů a chladivé vody, která vám pomalu zaklepe na rám okna vašeho pokoje. Jen co jej ucítíte, sednete si na vyvýšený parapet a pozorujete, jak kapička po kapičce padá na promočenou půdu zelené zahrady, jež se po dlouhém vyprahlém dni probouzí. Kapky se mění v rosu a svlažují všechny rostliny v okolí. V ten moment opravdu věříte, že zázraky se dějí, že jsou v životě momenty, proč žít.

Potichu pozorujete s koleny u sebe a tváří přilepenou k oknu ty čáry matky přírody, která je větší kouzelnicí než sám Harry Potter nebo čaroděj ze země Oz. To je moment, kdy prozřeme a uvědomíme si, že nepotřebujeme filmy ani knihy s poutavými příběhy, abychom cítili to nadpřirozeno. Stačí se jen podívat kolem sebe, zastavit a zaposlouchat se. Zhluboka se nadechnout a cítit to, o čem zde píši...

I já mám teď otevřené okno a nasávám ten zázrak plnými doušky, dokud sprška štěstí probouzí tu krásu. Ten hloupoučký déšť je drobnou změnou, ať už v mém nebo ve vašem stereotypním životě. Je změnou, při které se musíte smát. Zobrazuje veselé vzpomínky. Všímejme si těch věcí, co nám život nadělil, protože je to možná to poslední, na co si ve stáří vzpomeneme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Boček, 03.03.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Déšť (3)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­