ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.31
Hodnoceno: 67x Prosím, ohodnoť práci

Chumelenice

Jednoho zimního rána jsem vykoukl z okna a hlasitě se zaradoval. Hurá, konečně sněží! Všechno venku bylo krásně pokryté bílou vrstvou čerstvého sněhu. A do toho všeho svítilo nádherně sluníčko. Nebylo žádné teplo, ba naopak. Ale zpoza okna jsem měl opravdu úžasnou podívanou. Sněhové vločky se pěkně třpytily, jak na ně svítilo slunce, na nebi nebylo ani mráčku a celá krajina vypadala kouzelně.
Děti hned, jak spatřily sníh, vyběhly ven a začaly se koulovat a řádit ve sněhu. Okamžitě jsem si i já vzpomněl na doby, kdy jsem byl malý. Taky jsme stavěli sněhuláky, hráli koulovanou a byli šťastní.
Vzduch byl krásně čistý a ledový. Zhluboka jsem se nadechl a cítil, jak chladný vzduch dokonale protahuje mé tělo.
Venku sněžilo čím dál tím víc, a tak se i děti rozutekly do svých domovů. Sluníčko se schovalo za mračna, jež se na obloze znenadání objevila. Začal foukat silný vítr a přišla pořádná chumelenice. Byl jsem docela rád, že jsem ji mohl pozorovat zpoza okna v teple svého domova...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 15.11.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
ChumeleniceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­