ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 33x Prosím, ohodnoť práci

Cesta Hudby

Přistěhovala jsme se do malého městečka, kde je nádherná příroda. Připomíná mi to tu andělský ráj. Najdu zde vše, co mám ráda, co potřebuji. Ale taky se tu občas nudím, chtěla bych něco zažít, něco nového objevit, s někým se seznámit...

Jdu po cestě a nade mnou se klenou stromy ze všech stran. Tvoří jakýsi stromový tunel přírody. Tunelu dělá z jedné strany společnost řeka, z té druhé nažloutlé pole plné záře a lesku od slunečních paprsků. Cesta se stále točí doprava, takže není vidět na její konec. Co mě tam asi čeká?

Slyším jen přírodní symfonii. Skučící vítr volá o pomoc a zkouší se uklidňovat houpáním na listech. Chce se vymanit ze svých pout. Listí šumí. Větve stromů se ohýbají. Poslouchám zoufalé naříkání, zoufalé vrzání. Jsou to stromy, jež se před větrem klaní. Pak přichází na řadu jemné pískání ptáčků a cvrkání cvrčků, kteří hrají na své nástroje. To vše přehluší basové bublání řeky.

Jdu dál a dál a vítr se čím dál více opírá do stromů, aby v orchestru nejvíce dominoval. Cvak, cvak, cvak. Copak to asi je? Ohlédnu se za zvukem a vidím na poli čápa, jak si do svého zobáku nabírá slámu. Potichu se přibližuji. Chci se kouknout z větší blízkosti. Ach ne, všiml si mě a připravuje svá křídla k letu. Rozepnul je a s námahou se začal vznášet. Jakmile se dostal výše, vzduch ho již nesl jako peří.

Čáp zmizel mezi mraky, já našla konec cesty a tím skončil i symfonický orchestr a kouzelné dobrodružství přírody.
Tuto dobrodružnou výpravu bych nemohla zažít bez daru, který mi bůh dal, bez mého sluchu. Jsem vděčná životu za tento dar. Většina lidí si neuvědomuje, jak je sluch důležitý. Představte si, jak by se váš život změnil, kdybyste ohluchli.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavla Doležalová/Dolli, 11.09.2015

   
­­­­

Slohová práce Cesta Hudby ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Cesta HudbyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­