ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.61
Hodnoceno: 165x Prosím, ohodnoť práci

Bouře v lese

  • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2013 znělo Krajina v bouři a jednalo se rovněž o líčení (subjektivně zabarvený popis)

Lesní cesta je celá rozbahněná. Jehličí mne bodá do nohou. Vlasy mám zplihlé a vypadám jako vodník. Všude kolem jen voda a stromy klátící se ve vichru. Jsem jako koráb za bouře uprostřed Pacifiku. Temný praskot větví a naříkání vlků se ozývá od každého stromu. Nebe vypadá jako přetékající hrnec. Cítím, že se mi boří nohy do páchnoucího bláta a kolem skáčou žabky. Mám obrovský strach, panikařím. Vůně čerstvě pokáceného stromu přilétla až ke mně. Potok nedaleko mě křičí a voda v něm vře. Je mi zima. Všude jen ohavné bahno a tma. Tma, která mě dohání k šílenství a nedovolí mi zavřít oči. Nikde žádní ptáci. Nic. Mraky pláčou. Jejich slzy padají do mých očí, už tak uplakaných. A do tváře mi šlehá prudký nelítostný vítr. Vlasy mi zaplétá do větviček smrku, u kterého stojím. Strach mi padá na hlavu jako lavina a strhává mě k zemi. Nevidím. Usínám. Ve snu navštěvuji onen les, ale prosvícený a plný denního světla. A pak se probouzím. Jsem potřísněná bahnem. Kolem jsou spadané větve. Au. Bolí mě noha. Jedna z větví mě drží ve svých poutech.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Elis, 18.01.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Bouře v leseMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­