ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Charakteristika kamarádky (4)

Jmenuje se Martina, ale kamarády, kterých nemá díky své společenské povaze vskutku málo, je oslovovaná jako Marťa.

Její inteligenci lze snadno vypozorovat, a to zejména díky jejímu školnímu prospěchu - domů si nosí téměř samé jedničky. Škola jí problém opravdu nedělá, a byť její přístup k výuce celkově nechápu, nesouhlasím s jejím tvrzením, že ji škola nebaví. Sice by to sama měla vědět nejlíp, ale myslím, že pouze balamutí spolužáky, neboť jsou to všichni flákači a jako flákač k nim lépe zapadne.

Ráda sportuje. Pravidelně chodí hrát volejbal, který jí velice jde, snad hlavně kvůli své vysoké postavě a síle, kterou oplývá a nebojí se ji dokázat. Volejbal hraje s dospělými, i přestože je jí teprve čtrnáct let - zdá se být vyspělejší než většina jejích vrstevníků, a to nejen po fyzické, ale i psychické stránce její osobnosti.

Snadno se pro něco nadchne a díky podpoře svého otce, s nímž bydlí na menší farmě, má možnost zkusit se prosadit, ať už se jedná o focení, točení videí, plavání nebo kreslení - od většiny podobných koníčků ale odstoupí ještě před tím, než dosáhne cíle, který si vytyčila; případně skončí ještě na samotném začátku.

Ráda prokrastinuje u svého nejoblíbenějšího seriálu Hra o trůny, chodí ven s kamarády nebo pomáhá se zvířaty, která její otec vlastní.

Nezdá se, že by nějak výrazně pečovala o svůj zevnějšek, přesto však vypadá hezky. Její po lopatky dlouhé tmavě hnědé vlasy se hodí ke stejně zbarveným očím. Korunu tomu dodávají vybledlé, dříve červené melíry ve vlasech a béžové čáry v očích, jež spolu nápadně ladí a ozvláštňují její vzhled. Její nikterak výrazně podlouhlé ani výrazně široké tváři dominuje poměrně velký nos a hezké obočí. Je hubená, i když sama často říká, že není. Své postavě by mohla dát vyniknout poutavějším oblečením, ale sama se spokojí se svou obvyklou kombinací - legínami a mikinou. Takové oblékání rozhodně neurazí a já jsem ráda, že svůj zevnějšek zbytečně moc neřeší.

Marťa je mojí nejlepší kamarádkou už deset let. Naše setkání považuji za neuvěřitelně šťastnu náhodu. Díky její sangvinické povaze s ní nikdy není nuda, se svou hrdostí a sebevědomím vždy dostane, co chce. Ale i ona pozná hranice a jako citlivá i pozorná kamarádka dokáže vyslechnout, pochopit a rozveselit... A mně nezbývá než doufat, že bude naše kamarádství věčné i před překážky, které před nás naše životy postaví.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anna Čermáková, 21.06.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Charakteristika kamarádky (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­