ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.29
Hodnoceno: 131x Prosím, ohodnoť práci

Babí léto

Když se řekne babí léto, připomene mi to jedno slunné a nádherné léto s babičkou na Slovensku, i když dobře vím, že se jedná o krásné období prosluněného podzimu.

Podzim je pro mě takovým velkým tajemstvím - kde se bere duha, mlha nebo ty nádherné barvy, které až bijí do očí a nelze se od nich vůbec odtrhnout? Člověka úplně láká si jen tak sednout v parku na lavičku a nechat se hladit překrásnou září slunce.

A pak ten klid a mír, jen ptačí zpěv, který by mě lehce ukolébal ke spánku. Ve větvích stromů se prohánějí veverky a první odvážné listy klesají dolů na prochladlou zem, to od ranních přízemních mrazíků. Po polích se shlukují ptáci, kteří zanedlouho odletí pryč na jih.

A co děti? Na ty nelze zapomenout. Sbírají kaštany a žaludy, prohánějí se po loukách s draky, dnes již moderními, které - ač by chtěly - nemohou uletět, neboť je pevně svírá ruka, která snad ještě letos napíše první řádky rozklepaných a kostrbatých písmen do své písanky.

A tak zase končí den, slunce těžkopádně zapadá za kopec a na nebi zanechává pár posledních červenajících se beránků, které stejně jako my půjdou brzy spát.
I nastane večer, který hvězdy a měsíc probudí, aby v noci mohly svítit lidem na cestu...

Takové babí léto si představuji, o takovém si nechávám zas a znovu zdát. Možná přijde i zítra, kdoví...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nela Trnčáková/Nelmen, 30.09.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Babí létoMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­