ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.39
Hodnoceno: 116x Prosím, ohodnoť práci

Atmosféra doby adventní

Co je to vlastně advent?

Advent je doba čekání na Štědrý den, při které se line vánoční vůně teplem domova. Za okny tancují bílé vločky, navzájem se předhánějí, která ze sněhových polštářů na obloze dopadne dříve na zem. Přikrývají krajinu bílou peřinou. Venku zase štípe do tváří mráz a nám připadá, jako bychom chodili po skle. Temné ulice rozzáří barevní panáčci, kteří usedají na vysoké lampy nebo do výloh obchodů. Zářivým pohledem probouzejí dobrou náladu. Rampouchy visící ze střech domů nás svým cinkáním příjemně provádí zasněženou cestou. Ozdobený velký strom uprostřed náměstí, přikrytý sněhovou peřinou, vzbudí pozornost snad každého kolemjdoucího. Neměl by ani chybět adventní věnec spolu s vánočním cukrovím. I on se může pyšnit svou neskonalou krásou. Zdobí ho především čtyři červené svíčky. Zapálení všech svíček znamená, že už přišla ta pravá chvíle na přípravu nejen vánočních dárků. Ty se také těší, až budou ulehat pod nazdobený stromeček nebo až je někdo rozbalí.

Různé zvyky a tradice nás obklopují ve vánočním čase. Ráda prožívám tuto dobu, neboť přináší pohodu, klid i mnohé jiné.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavlína Černá, 01.04.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Atmosféra doby adventníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­