ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.27
Hodnoceno: 518x Prosím, ohodnoť práci

A zase jsou tu Vánoce

Zima patří k mému nejoblíbenějšímu ročnímu období. Svátky klidu a pohody jsou už opravdu tady. Nedočkavě klepou svou sněhovou ručkou na dveře. Z bílých peřin padají vločky. A přesto navenek pěkná atmosféra v sobě skrývá spoustu lidí, kteří spěchají jako o závod. Snaží se za jediný den dokoupit vše, na co během posledních týdnů zapomněli (především vánoční dárky).

V naší rodině probíhají Vánoce tradičním způsobem, jaký si dovedete představit. To znamená - rodiče, pracující bytosti, zavalí mě i mou sestru horou úkolů a příprav na onen den. V praxi tomu je tak, že místo odpočinku na pohovce u televize a sledování pohádek (které jsou krásné), musíme poklidit náš byteček, nandat cukroví, udělat bramborovou pochoutku (jsme štěstím bez sebe) a nastrojit strom do barvy nebe, což jsou vlastně ozdoby zlaté a modré barvy.

V bytě se line vůně vanilky a vánočního koření, na plotně tiše a ochotně voní purpura.

Cvakne zámek domovních dveří a v předsíni stojí dva sněhuláci. Po chvíli zjišťujeme, že jsou to naši drazí rodiče. Z každého zákoutí na nás mrká vánoční atmosféra. Doléhající krásné tóny koled to vše dělají ještě kouzelnější...

Všichni se po drobných úpravách svého vzhledu sejdeme u stolu, na němž je spousta jídla a uprostřed stojí svícen s plápolající červenou svící. Zasedáme a vychutnáváme si nejen báječné jídlo, ale i klid a pohodu štědrovečerní večeře.

Cink. Zvoneček, který už známe z dětství, právě oznámil, že je čas jít ke stromečku. Při pohledu na spoustu balíčků pod jeho maličkostí se nám tají dech. Buch, buch. Srdce bije jako splašené, i když zatím nevím, co objevím po rozbalení dárků, ale přesto jsem šťastná. Vždyť je to tak krásné, když je rodina pohromadě!
Rodina, láska a štěstí jsou těmi nejkrásnějšími dárky, jaké kdy můžeme mít!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zaffira, 05.01.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
A zase jsou tu VánoceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­