ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 57x Prosím, ohodnoť práci

Životní prostředí v naší zemi

Životní prostředí je vše kolem nás. Lesy, louky, pole, silnice. Člověk je těsně spojen s přírodou již od pradávna. Myslím si, že v naší zemi je dobré prostředí. Příroda dává člověku obživu a obydlí, proto by si ji měl vážit.
Člověk přírodu přetváří. Vybudoval nové silnice. Kvůli dopravě musí někdy změnit koryta řek. Kde dřív bylo pole, postavil domy. Velká města, jako je Praha a Plzeň, nemají tak dobré prostředí jako na venkově. Na Ostravsku a Mosteckuse těží uhlí, takže tam není moc dobré ovzduší. V horských oblastech, jako je Šumava nebo Jeseníky, je prostředí lepší. Životní prostředí ovlivňujeme kladně zavedením čističek odpadních vod, filtračním zařízením, recyklací odpadů, hromadnou dopravou. Kouř z továren, výfukové plyny z aut, odpadní vody, kácení lesů, které vede k tomu, že ubývá zeleň, to zahrnuje záporné prostředí. Velmi dobré by bylo, kdybychom nemuseli jezdit tolik autem a raději ho nahradili kolem. Neodhazovali odpadky, abychom časem na určitém místě nevytvořili černou skládku.
Své okolí neznečišťujme! Tuto zemi jsme nezdědili po předcích, ale vypůjčili jsme si ji od svých dětí. Tímto příslovím by se měl každý řídit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza, 19.02.2006

Ceska posta    
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Životní prostředí v naší zemiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­