ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Turecké výstřely

Jak daleko dostřelí turecká děla? Turci čistí zemi od Kurdů. Tedy nejde o jejich zemi, ale rozjeli svoje tažení za hranicemi. Mají velkou armádu a technickou převahu. Mají představu velké osmanské říše.

V Turecku mezitím lidé tráví dovolenou a ládují se tureckým medem, chalvou a sladkým cukrovím u švédských stolů. Mimochodem i Švédové kdysi okupovali velkou část Evropy, ale dnes mírumilovně tráví čas v EU.

Turci jsou součástí NATO. Společně brání demokracii s EU a USA. Teď brání svoji ideu. Ideu vyčištění území od teroristů. Jsou Kurdové teroristé?

Teroristé jsou častým zaklínadlem všech velmocenských snah. Od teroristických útoků 11. září 2001 se ve jménu boje s teroristy vedou války, odposlouchávají občané, kontrolují svlečení lidé na letištích a porušují všemožné zákony.
Turci střílí a zabíjejí.
Lidé na dovolených se však nemusejí bát. Proti nim turecká invaze nesměřuje.

Parlamenty evropských zemí prohlašují, že nesouhlasí. Projev nesouhlasu je zbytečný. Nemůže nic ovlivnit. Jinak prý Turci pustí do Evropy miliony uprchlíků z Afriky.
Kurdové se také stávají uprchlíky.

Prezident USA nedělá nic. Stáhl americké vojáky, aby nepřišli k újmě. Mohli by tedy na dovolenou - snad do Turecka...

Státy si dělají, co chtějí.
Tedy některé státy. Evropské země prý nemají mít národní státy, ty jsou špatné. Turci mají národní stát. Peršané, tedy Íránci, také mají národní stát. USA vlastně také mají národní stát.
Kurdové národní stát nemají.

O čem je vlastně válka a o čem invaze? O čem je evropská politika?
Proti invazi nás nikdo nezachrání. Na migranty je krátká. Turky opatrně kritizuje, ale nechce si z nich nadělat nepřátele. Ze svých občanů strach nemá. Ty ignoruje. Ale z Turků naděláno má.

Ví někdo, co se vlastně děje?
Můžeme litovat lidské oběti. Desítky let po druhé světové válce nejsme schopni zastavit válečný konflikt ani bránit svoje území před migranty.

Možná umí stát jen ovládat vlastní občany. Nic víc. Není tedy na tom Evropa hůř než před rokem 1938 nebo 1918? Bráníme se válkám, aby nás nezasáhly. Ale turecká děla mají dlouhý dostřel. Tedy ten politický...nebo i jiný?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mar1311, 11.10.2019

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Turecké výstřelyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­