ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Ceska posta    
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Radar v ČR

Proslaví Českou republiku cizí radar?
Téma "RADAR V ČR" se probírá už bezmála pár týdnů a neznám snad člověka, který by aspoň něco o této problematice neslyšel. Samozřejmě i já mám v této věci vlastní názor.
Když se ke mně poprvé donesla zpráva o tom, že americká vláda si chce na našem území postavit radar - jakousi "pojistku" proti raketám namířeným na jejich zem - napadlo mě, proč zrovna Česká republika? Postaví nám rovnou pod nos "nebezpečnou věc" a my si to necháme jen tak líbit? Začala jsem pátrat po faktech a podrobnostech. Můj názor se postupně měnil.
První věc, která mě napadla, byla bezpečnost lidí v České republice. Nemůže se stát, že nějaká nepřátelská raketa si to napálí přímo do radaru a naše vlast lehne popelem? A nebo taková technická závada - každou chvíli se o nějaké mluví... Na druhou stranu se však podívejme na jiná nebezpečí hrozící nejen naší zemi: co třeba atomové elektrárny? Všichni "zeleně myslící lidé" a "ochránci lidstva" proti nim neustále protestují. Vyváží však tato hrozba přínos atomových elektráren lidstvu? Sotva. Stejně tomu je i u radarů. Samozřejmě, pro bezpečnost je třeba bezchybný chod a v neposlední řadě také chladný lidský rozum, obezřetnost. A i kdybychom radar odmítli, Američané ho postaví možná o tři sta kilometrů dál. A tak bude radar stát v Polsku nebo třeba ve Slovenské republice. V případě jakýchkoliv problémů poneseme následky i my.
Dobře, a co nebezpečné záření, nadhodili by někteří. Nepopírám, že bude. Ale i bez radaru ho máme dostatek - mobilní telefony, mikrovlnné trouby a další spotřebiče, ty všechny vydávají podobné "nebezpečné záření". U tohoto záření však předpokládáme, že nemá na naše zdraví ve většině případů téměř žádný vliv. Záření, podle některých nazývané velmi nebezpečným, tu bylo, je a bude, bez ohledu na to, zda tu bude i radar.
Co nám jinak může radar nabídnout? Kromě některých výhod, pracovních míst a pocitu "důležitosti" nic moc.
Jaký je tedy můj názor? Nemám nic proti americkému radaru postavenému na našem území. Možná nás nakonec ještě proslaví, a když pojedeme na dovolenou do USA, budou Američané vědět, že Česká republika existuje a snad ji najdou i na mapě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: WinterSonne, 11.11.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Radar v ČRMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­