ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Plzeňský skandál

Není to tak dávno, co se v Plzni - městě piva - rozhořel skandál, který zatím u nás neměl obdoby a celá veřejnost jím byla pobouřena. Na Západočeské univerzitě, fakultě práv, se zjistilo, že za úplatu dávají tituly nebo že se studentům, které již jednou vyhodili, dovoluje za menší příplatek vrátit zpět. Největším extrémem pak bylo, když nějaký student získal za pouhé 2 měsíce svého studia titul...
Ale aby toho nebylo málo, tento skandál se netýkal jenom "obyčejných smrtelníků". Poslanec za ODS, Marek Benda, napsal údajně rigorózní práci, která měla mít určitou předepsanou délku. On limit splnil sotva z poloviny a i přesto svůj "vysněný" titul obdržel!

Po mnohaměsíčním šetření byli nakonec z univerzity vyhozeni rektor a děkan fakulty a na určitou dobu nahrazeni Jiřím Pospíšilem, v minulosti ministrem spravedlnosti. A pomyslná třešinka na dortu nás patrně čeká v blízké budoucnosti, neboť Pospíšil chce prověřit i akreditační komisi, která tuto událost sama vyšetřovala. Kromě jiného hrozí škole z ministerstva financí, že jí bude odebrána licence a ona tak zanikne, nebo se u ní změní status a stane se pouze vyšší odbornou školou. Jak se říká: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne...

V současné době se přitvrdilo na fakultě takovým způsobem, že zvládnutí této školy je takřka nemožné a škola teď odpovídá standardní vysoké škole.
Jako lavina se tento případ nesl celým vysokým školstvím a podobné případy se objevily i na jiných vysokých školách, například v Praze, Olomouci nebo Brně.

Co si o tom máme tedy myslet? Domnívám se, že tento případ udělal velkého "strašáka" na všechny vysoké školy. Nyní alespoň školy ví, co bude následovat případně za trest, pokud se podobné praktiky provalí. První exemplární případ máme dnes v Plzni, kde asi bude následovat další?

Můj názor na toto dění je ještě nic proti tomu, co si myslí celá veřejnost. Republikou se šíří i vtip na toto téma: Chceš titul? Jasně, za kolik?
Lidé si z toho dělají srandu a převážná část Plzeňanů zanevřela na právnickou fakultu, protože jí už nevěří.

Nejsem z Plzně, ale mám dojem, že se to v následujících týdnech nenápadně zamete pod koberec a nikoho to již nebude zajímat. Takový už bohužel bývá osud všech větších kauz v Česku...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavlikruza, 19.02.2010

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Plzeňský skandálMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­