ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.11
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Hutka je hrdina!

Je mi velmi líto, co musí zažívat Jarek Nohavica - vynikající písniškář a skvělý člověk.

To, co předvedl pan Hutka v poslední době, je velmi trapné a možná si ani neuvědomuje, jak dokáže člověka urazit. Ve své písni Udavač z Těšína "bratrsky vyčítá" Nohavicovi jeho styky s StB v 80. letech. Nazývá ho zbabělcem... Nechci se zastávat Nohavici, protože nevím, jak to ve skutečnosti bylo, ale troufám si říct (spíš si myslím), že Hutka také ne. Ten, který podepsal Chartu 77 (což je možná chválihodné) a poté emigroval, nás bude poučovat, kdo je zbabělec a kdo ne... Vrátil se do vlasti v listopadu 89, kdy jako "hrdina" zpíval na Letenské pláni.

Nohavica měl spolupracovat s StB. Sám to myslím kdysi přiznal a rozhodně to není jednoduché. Pokud něco "donášel" na kamarády, jak tvrdí Hutka, pochybuji, že sdělil StB nějakou informaci, kterou už dávno nevěděli. Zapojení veřejně činných osobností do StB totiž němělo funkci vyzvídací, ale spíše zastrašovací formou omezení jejich činnosti, pokud nebudou poslouchat. Myslím ale, že to pan Hutka dobře ví.

Jarek Nohavica pro mne byl a bude člověkem číslo jedna. Jeho písničky mají hloubku i krásnou melodii, což se o Hutkových písních říci nedá. Potvrzuje to i píseň Udavač z Těšína, která má za cíl znemožnit lepšího konkurenta, zviditelnit se, a která absolutně postrádá pointu. Možná je to jeho styl psaní písní - o to hůř. Jasně, říkáte si, ale vždyť je demokracie a Hutka může psát písně o čem chce... Já mu toto právo neberu, ale měl by se zamyslet, než dadaisticky seskládá slova "zbabělec", "udavač" a "Těšín" dohromady, jestli to, o čem zpívá, je správné. Nejsem pomstichtivý, ale těším se, až někdo napíše píseň o Zbabělci Hutkovi, která by měla jistě větší úspěch a která by měla možná i tu pointu...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jakub Hájek, 07.12.2007

    Ceska posta
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hutka je hrdina!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­