ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

Ceska posta    
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.63
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Falšuje CzechTourism dějiny?

14. prosice 2005 vystoupila jedna z regionálních organizací Svobodomyslné strany Rakouska (FPÖ) proti billboardové kampani české agentury CzechTourism lákající rakouské turisty k návštěvě České republiky. "W.A.Mozart byl v Česku pětkrát. A Vy?" stojí v reklamě. Svobodomyslní to označují za falšování dějin, vždyť za Mozarta žádně Česko neexistovalo. Nějakým prapodivným způsobem navíc FPÖ vydedukovala, že se jedná o urážku z Československa odsunutých sudetských Němců.

Falšuje tedy CzechTourism dějiny? O tom, že Česko tehdy neexistovalo, není sporu. V dnešní době je to však již celkem vžitý název. Z pohledu FPÖ vhodnější věta "W.A.Mozart byl v dnešním Česku pětkrát" je poněkdu krkolomná. "W.A.Mozart byl v Čechách pětkrát" by sice z historického hlediska byla naprosto správná, ale lákala by rakouské občany k návštěve pouze jedné části České republiky. Většina lidí chápe, jak to v CzechTourismu mínili i bez slůvka "dnešní".

Sudetským Němcům byla na konci války učiněna obrovská křivda. Spojování tohoto zločinu s nevinným reklamním sloganem ale již opravdu zavání stihomamem. Tato reklamní kampaň nemá se zločinným vyhnáním sudetských Němců naprosto nic společného a FPÖ nemá pražádné právo stavět se do role jejich obhájců, neboť jim tím jen a jen škodí...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Godfrey, 01.09.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Falšuje CzechTourism dějiny?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­