ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.10
Hodnoceno: 39x Prosím, ohodnoť práci

Žluté popelnice

Žluté popelnice - čili nádoby na plastový odpad, hlavně na PET lahve - věrně stojí v našich vesničkách Homole, Suletice a Byňov. Trpělivě na nás čekají, až je přijdeme nakrmit plastovými lahvemi. A proč bychom tak vlastně nečinili? Přece si nebudeme zbytečně plnit své popelnice, jejichž odvoz si hradíme. Však máme dost jiného odpadu. Žlutou sice také platíme, ale ze společné kasy, a to - jak známo - tolik nebolí. A ještě se můžeme bít v prsa, že se chováme ekologicky, což je velice prospěšné pro naši zeměkouli.

S touto myšlenkou poctivě odnáším naše vypité lahve. Slouží mi k tomu vyprázdněný pytel od psích granulí. Jakmile je naplněn, ráno, když jdu pro čerstvé housky, vezmu jej do ruky a kráčím vstříc žluté popelnici. Jenže ejhle! Ona je plná! Proč!?

Protože jsou mezi námi takoví ekologové, kteří sice plastové lahve poctivě přinášejí, ale nechají je v původním stavu. Ty pak zaberou více místa a popelnice je dříve zaplněná. Vždyť by jen stačilo doma každou sešlápnout... Nejde přece o žádnou velkou práci, a může to být dokonce i zábava nebo celkem dobrá sportovní disciplína.

Popelnice je tedy plná a vedle ní ty své lahve přece nepostavím. Může je rozfoukat vítr nebo roztahat či rozkousat pobíhající a nudící se pes. Tak co s nimi?
Nakonec zajdu koupit čerstvé houstičky a milý pytel putuje zpátky domů.

Příště se holt půjdu nejdříve podívat, jestli je v popelnici dost místa! Alespoň udělám něco pro své zdraví, když už bydlím v této malebné části světa - v Homoli.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Eva Struhárová, 05.01.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Žluté popelniceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­