ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 110x Prosím, ohodnoť práci

Zkoušení

Už si ani nevzpomínám, jaký byl můj první den, kdy jsem vstoupil tam, kam jsem se nejdříve velice těšil, postupem času moje nadšení opadávalo a nakonec jsem doslova přetrpěl poslední rok, devátou třídu, mojí, dnes již opět milované, základní školy.
Tam jsem také poprvé okusil, co znamená to obávané slovo "zkoušení"! Bylo to poprvé, s mojí třídní učitelkou, před tabulí, chvílemi i na ní. Byl jsem zkoušený z něčeho, co už by mi asi dnes nedělalo problémy, protože dnes mám nepatrně větší znalosti než tehdy ve 2. třídě, kdy jsme se učili počítat s číslicemi jako jsou 5 nebo 7 a se znaménky + a -. Ale tehdy to pro mě bylo něco, co dnes jsou pro mě kvadratické rovnice nebo funkce s absolutními hodnotami - kvalitní hlavolam, který nikdy nedokážu rozluštit a jde mně z něj hlava kolem.
Někdy se člověk při zkoušení i zasměje, to když dostane známku podle svého mínění a hřeje ho na srdci myšlenka, že něco umí podle svých představ a hlavně podle představ učitele, které jsou podle mne přemrštěné, protože je nikdy nedokážu splnit na 100 %. To ale každý z nás zná. A zná i tu odvrácenou stranu zkoušení - když neví nic, koulí očima nad zněním otázek od učitele, kterého by nejraději v dané chvíli přinejlepším neviděl.
Pak se každý nad sebou zamyslí, v hlavě si představí tu krásnou, pěkně zaoblenou pětečku a jistě nikomu není dobře. Ale tak to v životě chodí - jednou jsi dole, jednou nahoře, jak se zpívá v jedné známé písni. Když se tohle stane mně, říkám si to stejné a přemýšlím, jak tuhle známku zlepším. A vždy dojdu ke stejnému závěru - budu se muset více učit!
Ale vždy se mně na tvář vrátí úsměv, když si vzpomenu, co v jednom filmu řekne otec svému synovi: "Jeníčku, tady na babičce vidíš, že člověk se učí jen proto, aby vše stejně nakonec zapomněl!"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ŠevčenkoL, 15.11.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
ZkoušeníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­