ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.05
Hodnoceno: 110x Prosím, ohodnoť práci

Zkoušení

Už si ani nevzpomínám, jaký byl můj první den, kdy jsem vstoupil tam, kam jsem se nejdříve velice těšil, postupem času moje nadšení opadávalo a nakonec jsem doslova přetrpěl poslední rok, devátou třídu, mojí, dnes již opět milované, základní školy.
Tam jsem také poprvé okusil, co znamená to obávané slovo "zkoušení"! Bylo to poprvé, s mojí třídní učitelkou, před tabulí, chvílemi i na ní. Byl jsem zkoušený z něčeho, co už by mi asi dnes nedělalo problémy, protože dnes mám nepatrně větší znalosti než tehdy ve 2. třídě, kdy jsme se učili počítat s číslicemi jako jsou 5 nebo 7 a se znaménky + a -. Ale tehdy to pro mě bylo něco, co dnes jsou pro mě kvadratické rovnice nebo funkce s absolutními hodnotami - kvalitní hlavolam, který nikdy nedokážu rozluštit a jde mně z něj hlava kolem.
Někdy se člověk při zkoušení i zasměje, to když dostane známku podle svého mínění a hřeje ho na srdci myšlenka, že něco umí podle svých představ a hlavně podle představ učitele, které jsou podle mne přemrštěné, protože je nikdy nedokážu splnit na 100 %. To ale každý z nás zná. A zná i tu odvrácenou stranu zkoušení - když neví nic, koulí očima nad zněním otázek od učitele, kterého by nejraději v dané chvíli přinejlepším neviděl.
Pak se každý nad sebou zamyslí, v hlavě si představí tu krásnou, pěkně zaoblenou pětečku a jistě nikomu není dobře. Ale tak to v životě chodí - jednou jsi dole, jednou nahoře, jak se zpívá v jedné známé písni. Když se tohle stane mně, říkám si to stejné a přemýšlím, jak tuhle známku zlepším. A vždy dojdu ke stejnému závěru - budu se muset více učit!
Ale vždy se mně na tvář vrátí úsměv, když si vzpomenu, co v jednom filmu řekne otec svému synovi: "Jeníčku, tady na babičce vidíš, že člověk se učí jen proto, aby vše stejně nakonec zapomněl!"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
ZkoušeníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)