ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 385x Prosím, ohodnoť práci

Život s reklamou

OSNOVA:

I.a) Život je reklama
II.a) Není televizního pořadu bez reklamy
b) Bezpečnost silničního provozu versus reklama
III.a) Bez reklamy nelze žít!

Většina z nás si už ani nedokáže představit život bez reklam. Dnes najdeme reklamu úplně všude - v televizi, radiu, na zdech budov - kam se člověk podívá, tam na ni narazí. Vždyť právě ona nás mnohokrát přesvědčí ke koupi nového ale většinou pěkně drahého výrobku. Kolikrát končí někde v rohu místnosti hodně zaprášený a vlastně zcela nepotřebný. Však stane se, že jsme s výrobkem spokojeni a nemůžeme si vynachválit jeho vynikající vlastnosti.

Ale proč na sebe musí reklama upozorňovat každých třicet minut? Většinou nás vytrhne z napínavého děje sledovaného pořadu. Řekněte sami, nenaštve vás, když se vám uprostřed potápějícího se Titaniku objeví reklama? Anebo vám Vladimír Čech oznámí, že správnou odpověď na otázku se dozvíme až po reklamě. A najednou se ozve hlasitá znělka a vybafne na vás Ariel s ještě větší prací silou anebo si můžete skočit pro Disko, které nikdy nejíš sám.

Ale nesmíme zapomenout ani na billboardy, které jsou umístěny v blízkosti každé silnice. Tento západní trend bývá často příčinou dopravních nehod. Vždyť koho by ve slunečném a horkém dni nezaujal pohled na lahodný zmrzlinový kornout. Naše mužské protějšky však mnohdy oslní mladá, krásná modelka v nadživotní velikosti, která předvádí nové spodní prádlo. Pak člověk snadno přestane dávat pozor a najednou je nehoda na světě.

A potom, že nás reklama neovlivňuje. Vždyť reklama je součástí každé minuty našeho života. Stále vám někdo něco nabízí. Ale nebyl by život bez reklamy nudný a prázdný? Kdy jindy se člověk odtrhne od obrazovky, aby si donesl něco k pití a něco dobrého na zub? Reklama nás zkrátka pronásleduje na každém kroku. A kdo ji nemá rád, tak může klidně přepnout na jiný televizní program.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Život s reklamouMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)