ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.15
Hodnoceno: 33x Prosím, ohodnoť práci

Zákon zákonů

Podobnou situací si prošel snad každý. Takhle mě třeba poprosil kamarád, jestli bych neměl náhodou jedno album od jednoho interpreta. Já řekl, že mám. Doma jsem si sedl ke své kartotéce, kterou si vedu, abych se aspoň trochu mohl vyznat ve své sbírce čítající přes 100 CD s alby v MP3. Onoho interpreta jsem našel, našel jsem obal dotyčného CD, ale uvnitř bylo CD zcela jiné. Strávil jsem teda celý večer naprosto marným hledáním, na přelomu noci a časného rána jsem musel konstatovat, že mi jedno CD chybí. Je to opravdu paradox, že mezi stem cédeček zrovna nemůžu najít to jediné, které právě teď potřebuji. Jeden by si skoro myslel, že to je snad naschvál.
Někdy velmi prapodivným systémem se stává hromadná doprava. Často tak jezdím z Čimic. Blížím se Vám takhle k autobusu, rozpis mám v kapse a vím, že nemusím pospíchat; zastávka je padesát metrů na dohled a mám minutový náskok. Nicméně v tu ránu přijede autobus a ať běžím seberychleji, z autobusu stejně zbude jen obláček zplodin. Podobně jsem špatně nastoupil a dostal jsem se do Běchovic. No, co říct, spěchal jsem, přešlapoval jsem nervózně na zastávce; další autobus měl jet za 10 min., ale i potom stále nic. Nakonec přijel až ten další spoj, ten před ním se snad do země propadl.
Do třetice se musím zmínit o mých zkušenostech z vaření. Když už někdy dělám palačinky, udělám jich většinou tak 20 - pro celou rodinu (4 lidi), ale mám dojem, že i kdybych jich udělal sebevíc, stejně nakonec pro mě zbude sotva poloviční trhanec a to ještě z té nejhorší, nejmenší a nejspálenější. Co k tomu říct. Vybavuje se mi jen scéna z filmu NAPUŠTĚNÝ A VYPUŠTĚNÝ, kdy komisař, než zdrceně bos odejde ulicí, poradí svému učni, že na světě jsou jedni, kteří vláčí a druzí, kteří jen sklízejí.
Některé situace se dají vysvětlit jen existencí nějaké vyšší síly, která překračuje všechna pravidla. Co to ale je? Je to snad sám bůh? Ten ale nemá takový sarkasmus v krvi, tedy tak ho aspoň nepopisuje církev. Je to snad nějaký šotek, který přehazuje kdeco a dělá všemožné naschvály. To by ho snad za tu celou věčnost, co tu jsme někdo nachytal. Je to snad něco, co se dá opravdu vědecky popsat? To by snad i šlo, jenže taky existuje vždy jistá pravděpodobnost, která můžu danou možnost za zcela nepravděpodobnou, to ale neznamená nic pro naši imaginární sílu, pro tu nějaká pravděpodobnost jedna ku miliardě není vůbec svatá.
Abych to zkompletoval, tak velmi diskutovaným tématem ne poli vysoké fyziky je tzv. teorie všeho, která by zahrnovala teorii relativity, kvantovou teorii a další všemožné teorie. Touto teorií by šlo logicky vysvětlit úplně všechno. Ale zkusme to taky.
Dejme tomu, že zkusíme přijít proč na západ od Evropy je kontinent, který se jmenuje Amerika. Dejme tomu, že úplně naschvál vykrystalizoval jen, aby si Kolumbus myslel, že našel cestu do Indie, a aby tak veškerou slávu za jeho pojmenování sklidil Amerigo Vespuccci.
Pak třeba proč je tady gravitace, no přece aby člověk nemohl létat, protože člověk je dost chytrý, aby po něčem takovém mohl toužit, a ptáci jsou tu od toho, abychom jim mohli závidět jejich svobodu vůči povrchu zemskému.
Kdybychom tyhle a mnohé další situace propojil dostali bychom zákon nad zákony, který cíleně omezuje jeden předmět svého úsilí, ale jeho působení ovlivňuje vše ostatní. Zákon, který překračuje všechny platné pravidla včetně zachování hmoty a energie. Mudrci doposud nepřišli na teorii všeho, pro mě je to ale zcela jasně ZÁKON SCHVÁLNOSTI.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zákon zákonůMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)