ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.15
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Výtvarná výchova a paní učitelka

Vejdete oplzle z donucení do třídy výtvarné výchovy po těžkých předmětech a doufáte, že se prospíte nebo si aspoň oddychnete. Jenže už si bohužel nepamatuji, kdy tomu tak bylo naposledy...

Učitelka pokaždé vejde do třídy a už od otevření dveří na nás vrhá vražedné pohledy, až tipujeme, o čí smrti asi tak přemýšlí.
"Protože vím, že vám jde to stínování a kreslení celkově dobře, tak si dneska dáme zátiší" řekne a já si představím tu trojku na vysvědčení z výtvarky i nechápající výrazy rodičů, jak je to sakra možné. Jak by také nebylo? Vždyť nemohu za to, že nemám nadání na malbu! Proč bych také měl mít? Mám vlohy pro něco jiného než držení uhlí a patlání barvy na výrobky ze stromů!

"Bude se to známkovat!" dodá paní učitelka a usmívá se do tváří těm zděšeným dětem, které si posedaly co nejdále od jejího stolu.
Přemýšlím, jestli se nějaká hodina výtvarné výchovy odehrávala někdy jinak než ve stresu a se skrývaným pláčem z toho, že naše kresba nevypadá moc jako lahev, nýbrž třeba jako šiška. Občas nevyvrátím ani fakt, že se bojím dýchat, když vidím, jak okolo mne učitelka projde, podívá se na můj výtvor a zamyslí se nad tím, zda to má nechat shořet teď nebo až potom.

Z toho vyplývá, že naše učitelka je velice láskyplná paní, která má určitě ráda děti. Krom naší třídy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Moon, 18.01.2017

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výtvarná výchova a paní učitelkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­