ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.75
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Všední školní hodina

Začátek hodiny, třída v chaosu listuje sešity. Vtom do třídy vstupuje paní učitelka, každý její pohled je jakoby věnován zrovna vám: "Dnes to budeš ty!"
Pohodlně se usadí, občas si mlaskne, otevře svoji třídní knihu a začne po ní jezdit prstem: "Kdopak to asi dneska bude?"
Všem se zatají dech, zpomalí tep, plíce nasávají vzduch a nemůžou přestat, nevěřící se začínají modlit: "Jen ať to nejsem já!"

V mžiku jste u tabule. Co si myslíte, že se vám bude honit v hlavě? "Zase!"
Při cestě se pokusíte o výmluvu. Zamítnuto, cesta pokračuje. Nestihnete si ani odpočinout a učitelka už na vás chrlí jednu otázku za druhou. Nevíte si rady. Co uděláte? Vyšlete nouzový pohled skrz třídu. Bez výsledku, i když našel by se jeden spolužák, jenž se vám snaží pomoci. Pomoc však očekává, že umíte odezírat ze rtů či stíhat a analyzovat její chaotické pohyby...

Inu, co váš opět zastihne ke konci tohoto mučení? "Píši pět!"
S knedlíkem si jdete poslušně sednout jako nejlepší přítel člověka.
Ale můžete jí to mít za zlé? Nemůžete, ovšem i přesto budete následující zbytek hodiny proklínat učitelku, její předmět a celý svět k tomu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: tomastran, 12.04.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Všední školní hodinaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­