ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.23
Hodnoceno: 79x Prosím, ohodnoť práci

Volby

Letošní jaro by se neznalým místních poměrů mohlo jevit jako jeden velký festival hudby, tance, pití, prostě zábavy všeho druhu. Zkušení obyvatele republiky už ale moc dobře vědí, o co jde. Nastal totiž čas voleb a tak každý den na všech náměstích máme možnost zhlédnout velmi veselé představení.

Na vyvýšeném pódiu poskakuje jakýsi muž - politik. V horkém počasí mu ubývá sil, shazuje ze sebe vrstvy sak, košil a kravatu a už v naprosté zoufalosti vzdává svůj dvouhodinový proslov. Ten stejně sledovala jen hrstka hluchých důchodců, kteří v domnění, že jsou na srazu KSČ či na prvomájovém průvodu, nadšeně mávali červenými praporky. Vhodnými posluchači nebyla ani skupinka postávajících bezdomovců, kteří kupodivu nejevili pražádný zájem o reorganizaci daňového systému.

Když ale politik vidí, že za pódiem, kam pro osvěžení nechal umístit pár bas piv, je stále plno, vlije se mu do žil nová krev a protože už chudák neví, jak by dokázal, že on je ten pravý, začne zpívat do rytmu a křečovitě tancovat. Změna programu konečně přiláká skupinku u piva, která je ve velmi dobré náladě, posadí se na židličky před pódiem a začne politika roztleskávat. Politik, když vidí znovu nečekaný zájem o svou osobu, zkusí divákům v krátkém projevu naznačit, co bylo původním účelem jeho vystoupení. Je však vypískán a přinucen dále pokračovat v tanci a zpěvu. Diváci tak mají o celovečerní zábavu gratis postaráno a navíc, když příjdou domů, ještě v podnapilém stavu, jméno politika do volební listiny skutečně zaškrtnou. Spokojenost je tedy na obou stranách.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kačenka, 06.05.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
VolbyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­