ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.16
Hodnoceno: 38x Prosím, ohodnoť práci

Volba prezidenta aneb (ne)berme si příklad z politiků!

Bývá zvykem, že ve většině zemí volba hlavy státu neprobíhá hladce, bez zbytečných hádek politiků a bez zdlouhavého hlasování. Občas se jednotlivé strany nemohou domluvit na volbě toho "pravého" prezidenta a občas se špatně spočítají hlasy a člověk se musí kolikrát smát (i když by vlastně měl plakat) nad tím, co se děje v 21. století. Letošní volba prezidenta České republiky mne, obyčejného občana, opravdu pobavila. Samotná kandidatura některých kandidátů, kteří byli do loňského roku drtivé většině lidí neznámí anebo kandidátů, kteří dříve vystupovali v televizních pořadech, kde se dohadovali s politiky se snahou jim trochu "zatopit", mě docela zaskočila a řekl jsem si, že to je možné opravdu jen u nás. Z tohoto hlediska jsem měl jasného favorita předem. Někteří politici se předvedli v plné své kráse. Výjimečně na sebe neukazovali, jaké jsou jedničky a ani se nefackovali, ale zato si někteří stihli zdřímnout, hlasovat proti své politické straně či ukázat svou nevychovanost nějakým jiným způsobem. Někteří vyhublí lidé by si měli z politiků opravdu vzít příklad. Měli by jíst a pít jako oni, protože během samotné volby prezidenta stihli sníst okolo 5000 chlebíčků a 1270 hlavních jídel. Samotné hlasování proběhlo ve třech kolech, protože by se neslušilo, aby byl prezident zvolen hned v první kole a politici by museli jít hned domů. Ale i přes tyto veškeré události letošní volby prezidenta byla hlava státu zvolena. Václav Klaus byl rozzářený jako sluníčko a moc smysluplných slov z něj těsně po jeho vítězství nevypadlo, ale i přesto ho obdivuji, protože nikdy nevím, co by vypadlo ze mě, kdybych se náhodou stal prezidentem České republiky já.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: p3kos, 02.04.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Volba prezidenta aneb (ne)berme si příklad z politiků!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­