ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.76
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Víkend ještě lahodnější!

Jaký má vlastně víkend smysl? Máme sebou prásknout na sedačku v obýváku, zachrochtat si, jak jsme pěkně přežili uplynulý pracovní týden a až do pondělí nevylézat z bytu? Ale víkend je přeci časový prostor pro vše, co jsme během těch hektických pěti dnů nestihli - upéct bábovku, pohladit děťátko po vlasech, setkat se s přáteli a ruku v ruce se se svou láskou loudat uličkami štěstí. Ovšem...někde se můžete zdržet a nestihnete další akce, které jste si naplánovali a jedna věc vyruší druhou a nastane zmatek a znovu se dostanete do spárů stresu a... Není jednodušší skloubit vše dohromady? Docházím takto k myšlence, že ideální místo, kde můžete strávit svůj vysněný víkend, je hypermarket!
Jen si to představte... Jen co projdete skleněnými dveřmi, už se na vás usmívají nejen cukrkandlové prodavačky, ale i ty úžasné výrobky s nízkými cenami a neuvěřitelně vysokou kvalitou. Procházíte mezi regály (to jsou ty uličky, o kterých jsem se zmínila výše), celá vaše rodinka se drží za ruce (aby se vám náhodou nějaký člen neztratil) a v tom radostném zmatku pestrobarevných čepic narážíte na své známé, na které se během týdne zkrátka nedostalo. A pokud se o vaši kapsu třeba náhodou otře nějaký chudě a hladově vyhlížející pán, můžete ho obejmout, popřát veselé svátky a pozvat ho k sobě na jednu z právě zakoupených bábovek (samozřejmě už upečených, vám by nemusel vyjít čas). Dítě můžete po duši pohladit nějakou obrovskou plyšovou hračkou (kterou možná budete muset nechat u vozíků, protože se vám nevejde s ostatním zbožím do auta) nebo ještě lépe s jakousi nebezpečně vyhlížející konstrukcí robota, který je novinkou na Jetixu a děti ho děsně chtějí a prostě musí mít, mami!
Přiznám se, že takovému rodinnému štěstí moc nepřeji. Asi jsem bezcitná, nechápající, leklá ryba. Ale takový titul mi vadí podstatně méně než pošlapané nohy, hledání záručního listu a slzy únavy. Takže já se s vámi loučím, svůj víkend si, prosím, užijte beze mě. Já si zatím sním buchtu od babičky důchodkyně, se svou láskou vypiji šálek kávy, kterou nám uvařily naše usměvavé a zabezpečené ratolesti, těšící se na večerní výlet do kina.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Mišel, 23.06.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Víkend ještě lahodnější!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­