ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.84
Hodnoceno: 31x Prosím, ohodnoť práci

V bludném kruhu

Napiš fejeton. Lehce se řekne, hůř udělá. To akorát sedíte, z hlavy se vám kouří, počítač nestíhá vaše požadavky, jak se na internetu snažíte najít vhodný námět. Jindy to je kupa nápadů a najednou jste bezradní. Nejjednodušší tedy bude zvolit téma, které se mi hlavou honí už delší dobu, téměř nedává prostor ničemu jinému a výsledek mých úvah je zatím v nedohlednu. Kam jít na vysokou školu?
Opět jsme u toho. Vyber si vysokou školu. Lehce se řekne, hůř udělá. To akorát sedíte, z hlavy se vám kouří, počítač nestíhá vaše požadavky, jak se na internetu snažíte najít vhodnou školu.
Jako mladší jsem v tom neviděla žádný problém. No jasně, právničky jsou ty dámy s drahými kostýmky, koženým kufříčkem, spoustou zlatých šperků, domem se zahradou a manželem v domácnosti, pečujícím o posledními trendy oblečené děti. Ale představa toho, že já budu zrovna ta jedna ze sta, která se dostane kam chce, jedna ze dvou set, která vymodlenou školu dokončí, jedna ze tří set, která si najde vhodnou práci, jedna ze čtyř set, které bude vyhovovat atd., byla hybnou silou k vycouvání od všech právnických fakult.
Další možností, kam se na pět let života upsat, je psychologie. Když se řekne psycholožka, představíte si moudrou ženu, která je komukoli schopná s čímkoli poradit, má perspektivní, váženou a potřebnou profesi. Platová situace v naší vyspělé zemičce mě však vrátila zpátky na zem. Toto téměř dokonalé povolání se snad řídí heslem "pomáhat lidem - klidně zadarmo"!
Krizi přeci hravě vyřeší veletrh vysokých škol v Brně či den otevřených dveří na UK. Na první z akcí jsem se dověděla, že škol je takové množství, že jen se všemi prokousat bude boj. Na druhé zas, že to nebude jeden ze sta, který se tam dostane, ale možná ještě méně. Zkrátka pomalu šílící Alenka v říši divů.
Poslední, trochu pochybnou záchranu vidím ve studijním poradci a jeho pro mě nešťastně sestavených testech a povzbuzujících pohovorech. Mé zděšení se vystupňovalo na bod varu - já a práce s počítači. Díky...
Takže se opět v tom zmatku vracíme na začátek. Centrum.cz, sekce Vysoké školy a ty, které jsou pro mě alespoň trochu možné, hezky jednu po druhé projdeme. Do detailu. Pokud nezbude nic jiného, dá se vybírat podle mnoha aspektů. Nechtěli byste přece na školu, kde budou ošklivé, ale drahé koleje, do města, kde neznají váš oblíbený sport a v menze mají malý výběr...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sykorka37, 10.04.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
V bludném kruhuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­