ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.88
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Trhovec není lakomec

Jedno dopoledne, když jsem zrovna neměl nic na práci, jsem se vydal na velmi specifické pražské místo: Pražskou tržnici. Nikdy dříve jsem tam nebyl, ale moji kamarádi ano a říkali mi, že zde mají mnoho pěkných a hlavně levných věcí. Nemohl jsem odolat a vyrazil jsem proto tramvají na tohle, kamarády tolik oblíbené, místo...

Už když jsem vystoupil z tramvaje, bylo mi jasné, že tržnice není oblíbená jen mými přáteli, nýbrž mnoha lidmi z celé Prahy. Plocha obrovských rozměrů s několika desítkami stánků nejrůznorodějšího zboží a s obsluhou převážně asijských obchodníků byla velice zaplněna. Nasál jsem atmosféru této tržnice a vydal se do jejího bludiště.

Netrvalo dlouho a nevelký asiat s havraními vlasy mi nabízel řadu hodinek, pásků, tašek, bund a mnoho dalšího za nejvíce "dvě-soto" korun. Určitě nikomu není divné, že se zde objevují napodobeniny největších světových značek, jako jsou Armani, Ed Hardy, Nike, Puma nebo Diesel, ale hlavou mi vrtalo pomyšlení na naši policii. Již mnohokrát tuto tržnici navštívila policejní razie a zabavila masy pašovaného zboží nebo nelegálních napodobenin těchto módních značek, avšak i přesto zde tržnice je a tyto věci se objevují nadále. Důvod je podle mě prostý: I policisté zkrátka chtějí chodit hezky, levně a "značkově" oblečeni! Vsadil bych se, že by se našla pěkná řádka policistů, kteří v civilu právě tady nakupují. A tak jednou za čas, aby obyvatelé naší republiky viděli, že policisté také něco dělají, přijedou na tržnici a zabaví zboží těmto obchodníkům. Druhé odpoledne, když už nejsou ve službě, sem pak přijedou tramvají a moc dobře vědí, že "trhovci" už budou mít zboží znovu "na stole" (tedy spíše zamknuté pod stolem nebo v nějakém pečlivě zamaskovaném kumbálku) a budou si opět moci koupit značkové kalhoty s tričkem a být pravými "štramáky". Trhovec jim s úsměvem na tváři věnuje slevu ze "třisotopadesát" na "sotopadesát", potvrdí, že jim triko "šuší" a všichni jsou šťastni.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavlik07, 04.10.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Trhovec není lakomecMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­