ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.11
Hodnoceno: 82x Prosím, ohodnoť práci

Taneční kurzy pro mládež

Do plesové sezóny neodmyslitelně patří také Kurzy tance a společenské výchovy pro mládež. Ať se jedná o jarní či podzimní kurz, pocity u žáků, rodičů a všech hostů jsou vždy stejné. Na jedné straně sálu máme vyrovnané přítomné pány, z jejich výrazů v obličejích a v očích je snadné vyčíst, že jsou zde "zcela dobrovolně". To "nadšení" z nich totiž přímo sálá. Takže zatímco na druhé straně vyrovnaná krásná a upravená děvčata hltají každé slovo pana tanečního mistra, pánové se škrtí na motýlcích a většinou by nejraději vzali nohy na ramena.
"Pánové, zadejte si!" zazní konečně z úst pana mistra a na první lekci začne zběsilý boj. Kdopak asi uloví tu nejhezčí? Nakonec se to zvládne i bez monoklů a pánové si v promenádě hrdě vedou své tanečnice. Většinou s nimi zůstanou do konce kurzu.
Ten nabírá na obrátkách, tanec střídá tanec a žáci kurzu se většinou drží hesla: "PŘEŽÍT TY TŘI HODINY TÝDNĚ BEZ ÚJMY NA ZDRAVÍ ČI POVĚSTI". Velice zábavné jsou lekce společenského chování. Jak správně držet vidličku, jak používat ubrousek a jak políbit dámě ruku, aby si nepřipadala, jako že ji olízl velbloud.
Na řadu přijdou také prodloužené lekce. Na parketu to bývá ještě nabitější a v sále je plno lidí, kteří se přišli pokochat pohledem na mladá svěží těla zmítající sebou v zápalu tance. Není tedy nic horšího, než se při zběsile rychlé polce ve večerní róbě rozplácnout na čerstvě naleštěných parketách a v úmrtním listu pak mít napsáno: UŠLAPÁNA PŘI PRODLOUŽENÉ TANEČNÍ LEKCI. Obě prodloužené a závěrečný věneček jsou také záležitostí rodičů. Tatínkové musí provést své dcerky a tanečníci chodí s otrávenými obličeji pro své natěšené maminky. Zavalití tatínkové supí při polkách jako lokomotivy a maminky se zbožným výrazem sledují oči svých synků vyvrácené o 180°. Valčík, mazurka, polka ... Na závěrečné k těmto tancům přibude i proslulý letkis, který probere i jinak pasivní rodiče.
Závěrečný věneček zahajuje polonéza, královský a slavnostní tanec, při kterém ukápne nejedna slza. Tři měsíce, které se na začátku zdály k nepřečkání, končí. Ale rodiče si mnou ruce. Z jejich dětí jsou kultivovaní lidé. Tedy alespoň do té doby, než vyjdou z kulturního domu. Kluci strhávají motýlky a děvčata klidně přejdou parkoviště bosky s ohromnou chutí vyhodit své taneční střevíčky do nejbližší popelnice. Jejich maminky, které se ještě před chvílí dívali na jejich tanečníky, kteří se s rudým obličejem prohýbali pod tíhou jejich dcer, jak je přenášeli přes pomyslnou louži, nad tím jen kroutí hlavou. Kde se vzala ta změna?
Já sama jsem taneční kurz absolvovala a stěžovat si nemohu. Jsem si jistá, že tu polku či valčík na hasičském plese s tatínkem vždy odšlápnu a to ostatní, tedy jive, cha-cha, tango, waltz, blues a další? Snad se to nezapomíná... Každopádně mám stejný názor jako moje paní třídní profesorka. Taneční k životu patří a já jsem rozhodně poslední dobou nezažila zábavnější tři měsíce.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: IvaR, 30.12.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Taneční kurzy pro mládežMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­