ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.17
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

Tahák (2)

  • můj první fejeton s názvem Tahák, jenž jsem napsala minulý rok do školního časopisu Hoteliny

Dostávám písemku. Za jedna! Samozřejmě, s ničím jiným jsem nepočítala. Usmívám se, ale už se mi do podvědomí začínají vkrádat myšlenky, které nahlodávají mé svědomí. Jako by mi říkaly, že ta jednička není jen moje zásluha. Mají pravdu, vím to. A ony ví, že si teď už nebudu moct dále vychutnat ten skvělý pocit z dobré známky. Najednou si říkám, že jsem ten tahák možná nemusela použít. Místo toho, abych ho psala, jsem se mohla učit. Vždyť jsem ho ani nemusela vytáhnout, celkem jsem to přece uměla.
Cítím se provinile. Uvažuji, jestli mi to stojí za ten pocit strachu, když vyučující prochází vedle mě a já vím, že k odhalení toho malého papírku popsaného drobným písmem a nejrůznějšími zkratkami moc nechybí.

Strach, adrenalin. To jsou pocity, které provází snad i toho neotrlejšího studenta, když má tahák, přece jen je to risk. Všimne si toho učitel, či nikoliv?

Přemýšlím, jestli se taky někdo cítí jako já. Jestli má někdo ten pocit viny. Ale co, říkám si, jednička jako jednička. Kdo se zajímá o to, zda je získaná poctivě, nebo ne?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adriana, 21.01.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Tahák (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­