ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.44
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Svět naruby

"Už zase máš to triko naruby!" okřikla mě mamka. Proč oblečení nemůže mít jen jednu stranu? Nebo proč celý svět nemůže být naruby? Nikomu by nevadilo nošení triček, ponožek, spodního prádla ani spousty dalších věcí naruby. Normální den v takovém světě by mohl vypadat i takto:

Ráno usnu a hned jdu večeřet. Po vydatném jídle se svleču a vydám se nahý na cestu do školy. Usednu za volant autobusu a jedu pravidelnou linkou po okolních vesnicích. Všichni se usmívají a těší se na práci, školu, doktora a další oblíbené věci na tomto světě. Když dojedeme na konečnou stanici, lidé se necpou ven, nýbrž dávají si navzájem přednost, někteří studenti dokonce pomáhají starším lidem ven z autobusu.
Ve škole rovnou zamířím do svého kabinetu. Při pomyšlení na skupinu profesorů, které dnes budu vyučovat, skoro běžím do jejich třídy. Profesoři dostáli mého očekávání. Všichni vzorně sedí, vyrovnaní a klidní. Nakonec to nebude tak zlé, říkám si. Žádné překřikování, profesoři odpovídají, jen když jsou vyzváni, samozřejmě jsou všichni perfektně připraveni.
Po pěti podobně vzorných vyučovacích hodinách odcházím na oběd. Profesoři mě zdraví a s respektem pouští před sebe. Paní kuchařky nám dnes uvařily opravdu vynikající oběd. Dnešek je snad nejlepším dnem vůbec, pomyslím si.
Cestou domů si všimnu veselé skupiny lidí sbírající odpadky ve vedlejší ulici. Mládež má opravdu zajímavý způsob užívání si života.
Doma si zapnu televizi a sleduji zprávy ze světa. Bohaté státy se předhánějí, kdo věnuje méně vyspělým státům větší dotaci. Náš pan prezident má proslov na oslavu stého roku bez válek a zbraní. Z naší politické scény se dozvídám, že si politici každoročně snížili platy. Celkově nic nového. Vypínám televizi a chystám se do postele.
Ach, to je svět.

Zamysleme se, jestli všechny kontrasty mezi světem naruby a současným musí být tak absurdní jako úvod do světa naruby. Neměli bychom právě současný svět nazývat světem naruby?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Wannabe, 30.05.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Svět narubyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­