ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.75
Hodnoceno: 28x Prosím, ohodnoť práci

Svatý Valentýn a jiné svátky

Venku je trochu nevlídně, klasický zimní, konkrétně únorový den. Den jako každý jiný, říkáte si, ale omyl. Je 14. února - tedy svátek svatého Valentýna. Nic zlého netuše, dělám vše jako každý úterek. Ale běda nezadanému člověku, který se na Valentýna odváží byť jen vystrčit nos ze dveří. Cestou potkávám povědomou dívku ze školy, se kterou jsem však nikdy nezapředla hlubší společenský rozhovor. A tu ji vidím, jak se ke mně žene s křečovitým úsměvem. Už, už chci nasadit lehce nechápající výraz, ale v tu chvíli mi to dojde. Ohlédnu se... No jasně. Za mnou stojí kluk s růží v ruce a s pusou od ucha k uchu. Přichází polibek, dárek, "Miluji Tě" a...vždyť to znáte. Nikdo z těch méně šťastných se snad minimálně tento den neubrání otázce: "A proč já jsem sám/sama?" Tento svátek má v podstatě diskriminující charakter. Proč ona může slavit a já ne? Jsem snad nějaká menšina? Nejsem, jistě že ne. Vždyť takových na světě je, ale proč si tedy, ač házím "machry" jako že je vše OK, připadám v hloubi duše jako zpráskaný pes? Říkám si, že by se sv. Valentýn snad měl i zrušit. Ale pokud by se to přece jenom podařilo, nebyla by to naopak diskriminace zamilovaných? Konec konců vezměte si jakýkoliv jiný svátek. Nejsou snad Vánoce diskriminující? Například pro Židy? Jistě, mají zase své vlastní svátky, ale jak si asi připadá malé židovské dítko, když se ve škole ostatní děti chlubí po Vánocích, co všechno dostaly? A Den matek? Zase může někdo namítnout, že je i Den otců, ale viděli jste ho někdy někoho slavit? Chudáci tatínci. A mohla bych pokračovat dál a dál. Vždycky by se našla skupinka diskriminovaných. Nakonec mě napadá, že by se snad měl zavést svátek pro diskriminované. Ale kdo mi zaručí, že nebude diskriminující pro nediskriminované?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: tess, 06.03.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Svatý Valentýn a jiné svátkyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­